Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-08-05 2014-08-05 49121140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA YMER KASMI MUAJ KORRIK 2014
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 1,026,204 2014-08-05 2014-08-05 48721140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Sa paguar fat.nr.3 dt:30.09.2012 nga Bashkia Gramshh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,294,000 2014-07-24 2014-07-24 48621140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Korrik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,764 2014-07-24 2014-07-24 48421140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 6,341,040 2014-07-24 2014-07-24 48521140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Korrik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 160,200 2014-07-23 2014-07-23 48221140012014 Udhetim i brendshem 2114001 Djeta muaj Korrik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 291,386 2014-07-23 2014-07-23 48321140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.611629773,611629778,611631835,611629776,611631822,611631838,611631837,611629792,611629793,611631821,611630126,611629555,611630125,611632925,611632418,611629789,611630058 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,110,860 2014-07-21 2014-07-21 48021140012014 Ndihme ekonomike Sa paguar ndimen ekonomike sipas Vendimit nr.6 date 16.07.2014 nga Zyra Rajonale Elbasan
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,665 2014-07-21 2014-07-21 48121140012014 Posta dhe sherbimi korrier Sa paguar 0.6% nga Bashkia Gramsh per ndimen ekonomike muaj Qershor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 640,500 2014-07-17 2014-07-17 46321140012014 Sherbimet bankare Sa paguar çeku nr.00369260 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 2,363,485 2014-07-16 2014-07-16 46221140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ SHKURT,MARS 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 1,052,490 2014-07-16 2014-07-16 46121140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ SHKURT,MARS 2014
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 12,960 2014-07-10 2014-07-10 46021140012014 Uje Sa paguar fat.nr.359,366 dt:28.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 60,731 2014-07-09 2014-07-09 45721140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.611631834,611631832,611631831,611631828,611629788,611629791,611629557,611631839 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) EMANUEL HOXHA Gramsh 50,000 2014-07-08 2014-07-09 44721140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Sa paguar fat.nr.05 dt:20.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RUDIN BARDHOSHI Gramsh 78,000 2014-07-08 2014-07-09 45121140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar fat.nr.35 dt:20.04.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 57,888 2014-07-09 2014-07-09 45821140012014 Uje Sa paguar diferenc fat.nr.152 dt:30.05.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) HARD & SOFT PROFESSIONAL Gramsh 235,200 2014-07-08 2014-07-09 42821140012014 Kancelari Sa paguar fat.nr.serie 14099345 dt:18.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 11,837 2014-07-08 2014-07-09 42621140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 SA PAGUAR HALIT DERVISHI BASHKIA GRAMSH
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 21,807 2014-07-08 2014-07-09 42421140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 SA PAGUAR HALIT DERVISHI BASHKIA GRAMSH