Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 12,285 2014-09-05 2014-09-05 54821140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.613926230,613926239,613926234,613926251,613925943,613926256,613926247,613926233 nga Bashkia Gramsh Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 604,620 2014-09-05 2014-09-05 54921140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Sa paguar fat.nr.40 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 220 2014-09-05 2014-09-05 54521140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220064140198 nr.fat.613337573 nga Bashkia Gramsh Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 240 2014-09-05 2014-09-05 54621140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220109143106 nr.fat.614387871 nga Bashkia Gramsh Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-09-02 2014-09-02 54121140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA YMER KASMI MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-09-02 2014-09-02 54221140012014 Paga baze 2114001 PAGA ARDIANA DRAGOTI MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-09-02 2014-09-02 54021140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,233 2014-08-29 2014-08-29 53921140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,038,860 2014-08-29 2014-08-29 53821140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihma ekonomike muaj Korrik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 24,300 2014-08-27 2014-08-28 53521140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Honorare muaj gusht 2014 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 2,700 2014-08-27 2014-08-28 53621140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Tatim honorare muaj gusht 2014 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 162 2014-08-27 2014-08-28 53721140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,271,600 2014-08-27 2014-08-27 53021140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Gusht 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 5,479,530 2014-08-27 2014-08-27 53221140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Gusht 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,630 2014-08-27 2014-08-27 53121140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 556 2014-08-07 2014-08-07 50921140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612095139 kontrat EL0G220064140198 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 21,924 2014-08-07 2014-08-07 49621140012014 Uje Sa paguar diferenc fat.nr.152 dt:30.05.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 17,441 2014-08-07 2014-08-07 51021140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.717905502,717906325 Maj 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 36,745 2014-08-07 2014-08-07 50521140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612837139,612839606,612839592,612839597,612839596,612837378,612839600,612837385 qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 30,024 2014-08-07 2014-08-07 50021140012014 Uje Sa paguar fat.nr.207 dt:31.07.2014 nga Bashkia Gramsh