Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 31,005 2014-10-17 2014-10-17 64321140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718673418,718531637,718673981 dt:30.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,162,700 2014-10-15 2014-10-15 63921140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike sipas vendimit nr.09 dt:30.09.2014 muaj shtator 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,976 2014-10-15 2014-10-15 64021140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 6,466,723 2014-10-15 2014-10-15 62121140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 Sa paguar fat.nr.21 dt:10.10.2014,situacion pjesor nr.1 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 3,222,098 2014-10-14 2014-10-14 62021140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2114001 Sa paguar fat.nr.20 dt:10.10.2014,situacion pjesor nr.2 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) VINELA REFUGJATI Gramsh 43,200 2014-10-10 2014-10-13 61921140012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 Sa paguar fat.nr.297 dt:08.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ADRIAN KRYEMADHI Gramsh 98,000 2014-10-10 2014-10-13 61621140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2114001 Sa paguar fat.nr.23 dt:05.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ADRIAN KRYEMADHI Gramsh 9,500 2014-10-10 2014-10-13 61721140012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2114001 Sa paguar fat.nr.10 dt:26.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ADRIAN KRYEMADHI Gramsh 60,000 2014-10-10 2014-10-13 61821140012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 Sa paguar fat.nr.12 dt:12.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 4 2014-10-09 2014-10-09 61421140012014 Sherbimet bankare 2114001 Komision bankar per pagesen e kostos se Swiftit per kthimin e u.shp nr.143 dt:19.03.2014 per llogari Raiffeisen Bank nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 407,232 2014-10-09 2014-10-09 61521140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr serie.13553768 dt:27.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 4 2014-10-09 2014-10-09 61321140012014 Sherbimet bankare 2114001 Komision bankar per pagesen e kostos se Swiftit per kthimin e u.shp nr.492 dt:07.08.2014 per llogari Raiffeisen Bank nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 518 2014-10-07 2014-10-08 60821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 39,780 2014-10-08 2014-10-08 61121140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 TATIM KESHILLTAR MUAJ KORRIK,GUSHT,SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 22,644 2014-10-07 2014-10-08 60921140012014 Paga baze 2114001 PAGA NADIRE CEKREZI MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 9,600 2014-10-07 2014-10-08 60721140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Tatim honorare per kulturen Baashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 86,400 2014-10-07 2014-10-08 60621140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Honorare per kulturen Baashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 358,020 2014-10-08 2014-10-08 61021140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 KESHILLTAR MUAJ KORRIK,GUSHT,SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) I.H.KALAJA & COMPANY Gramsh 399,000 2014-10-08 2014-10-08 61221140012014 Sherbime te tjera 2114001 Sa paguar fat.nr.serie.13919125 dt:08.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 723,537 2014-10-06 2014-10-07 60421140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ SHTATOR 2014