Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 184,800 2014-11-26 2014-11-27 71221140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.3798 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 369,600 2014-11-26 2014-11-27 71121140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.9515 dt:29.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) YLLI BRACJA Gramsh 150,000 2014-11-27 2014-11-27 71321140012014 Shpenzime te tjera transporti Sa paguar fat.nr.3 dt:25.11.2014 nga Bashkian Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 22,644 2014-11-25 2014-11-25 71021140012014 Paga baze 2114001 PAGA NADIRE CEKREZI MUAJ TETOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 9,502 2014-11-17 2014-11-17 70521140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat nr.718833776,718829518 dt:31.10.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 80,676 2014-11-17 2014-11-17 7021140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat nr.299 dt:31.10.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 29,052 2014-11-17 2014-11-17 70421140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat nr.299 dt:31.10.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 30,118 2014-11-17 2014-11-17 70621140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat nr.718819626,718829544,718706860 dt:31.10.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,341,620 2014-11-12 2014-11-13 683211410012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike sipas vendimit keshilli nr.10 dt:30.10.2014 muaj Tetor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 8,050 2014-11-12 2014-11-13 68421140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 127,800 2014-11-13 2014-11-13 68521140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike sipas vendimit keshilli nr.54 dt:20.10.2014 muaj Koriik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 767 2014-11-13 2014-11-13 68621140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 50,392 2014-11-11 2014-11-11 68221140012014 Paga baze 2114001 PAGA FATIME BEZATI MUAJ GUSHT,SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 677,853 2014-11-10 2014-11-10 68121140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ KORRIK 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,627,895 2014-11-10 2014-11-10 68021140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ KORRIK 2014
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 400,000 2014-11-10 2014-11-10 67921140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 Sa paguar 10% qera trualli e objekti Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 1,000,500 2014-11-10 2014-11-10 67321140012014 Sherbimet bankare 2114001 Sa paguar çeku nr.00396554 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 16,174 2014-11-07 2014-11-07 67421140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Sa paguar fat.nr.132 dt:31.05.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 8,376 2014-11-07 2014-11-07 65121140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.906,908 dt:30.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 2,900 2014-11-07 2014-11-07 67721140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Tatim honorare muaj nentor 2014