Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 409 2014-12-15 2014-12-15 74921140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.606948016 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 394 2014-12-15 2014-12-15 75121140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.608871421 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 423 2014-12-15 2014-12-15 74721140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.603877217 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 358 2014-12-15 2014-12-15 75621140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.615067271 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 430 2014-12-15 2014-12-15 74621140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.602691085 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 350 2014-12-15 2014-12-15 75721140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.616336258 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-12-15 2014-12-15 74521140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.63471669 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 132 2014-12-15 2014-12-15 74321140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.135614598 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 372 2014-12-15 2014-12-15 75421140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.612837380 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 401 2014-12-15 2014-12-15 75021140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.607823954 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 365 2014-12-15 2014-12-15 75521140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.613926246 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 416 2014-12-15 2014-12-15 74821140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.605066449 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 480 2014-12-15 2014-12-15 74421140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143087 nr.fat.92486242 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 24,084 2014-12-11 2014-12-11 73921140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.347 dt:27.11.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 9,092,717 2014-12-11 2014-12-11 74221140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2114001 Sa paguar fat.nr.13855516 dt:30.11.2014,situacion pjesor nr.2 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 9,397 2014-12-11 2014-12-11 74021140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718977558,718987141,718992861 dt:30.11.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 74,844 2014-12-11 2014-12-11 73821140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.347 dt:27.11.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 30,118 2014-12-11 2014-12-11 74121140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718992861,718987170,719036491 dt:30.11.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ADRIAN KRYEMADHI Gramsh 124,000 2014-12-11 2014-12-11 73721140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2114001 Sa paguar fat.nr.30 dt:01.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 1,300,500 2014-12-10 2014-12-10 73521140012014 Udhetim i brendshem Sa paguar çeku nr.00396560 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh