Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 439 2014-12-05 2014-12-09 73121140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.616861358 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-12-05 2014-12-09 72821140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.617335853 kontrata nr.EL0G220122141493 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 189,140 2014-12-05 2014-12-09 73321140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.617288737,617288603,617288722,617288723,617288956,617288739,617288958,617288726,617271409,617288725 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 39,803 2014-12-05 2014-12-09 73221140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.617934464,617934808,617935057 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 24,645 2014-12-05 2014-12-09 73021140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.616984790,616984787,616984791,616984803,616984799 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 179,945 2014-12-05 2014-12-09 73421140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.616984786,616984784,616984789,616984792,616984940,616984805,616984922,616984801,616984802 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 18,597 2014-12-05 2014-12-09 72921140012014 Elektricitet 2114001 Sa pagaur fat.nr.617288738,617288601,617288732 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 26,520 2014-12-04 2014-12-05 72721140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Tatim keshilltar muaj Tetor ,Nentor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 238,680 2014-12-04 2014-12-05 72621140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 Keshilltar muaj Tetor ,Nentor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-12-03 2014-12-04 71721140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA Q.K.R MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 677,954 2014-12-04 2014-12-04 72421140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,553,916 2014-12-04 2014-12-04 72521140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ GUSHT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 1,048,354 2014-12-03 2014-12-04 71921140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Sa paguar fat.nr.43 dt:31.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 365,500 2014-12-02 2014-12-02 71421140012014 Sherbimet bankare Sa paguar çeku nr.00396557 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-12-02 2014-12-02 71521140012014 Paga baze 2114001 PAGA ARDIANA DRAGOTI MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,926 2014-12-02 2014-12-02 70821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postra nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 365,500 2014-12-02 2014-12-02 71421140012014 Grant per femije te lindur Sa paguar çeku nr.00396557 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 5,107,210 2014-12-02 2014-12-02 70921140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Nentor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-12-02 2014-12-02 71621140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA YMER KASMI MUAJ NENTOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,321,080 2014-12-02 2014-12-02 70721140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Nentore 2014 nga Bashkia Gramsh