Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 157 2014-11-07 2014-11-07 67821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 26,100 2014-11-07 2014-11-07 67621140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Honorare muaj nentor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 5,124 2014-11-07 2014-11-07 65021140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.875,877 dt:31.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 12,624 2014-11-07 2014-11-07 67321140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Sa paguar fat.nr.98 dt:29.04.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 17,555 2014-11-07 2014-11-07 67521140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Sa paguar fat.nr.235 dt:15.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-11-04 2014-11-05 66521140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ TETOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-11-04 2014-11-05 66421140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ TETOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-11-04 2014-11-05 67021140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.616158071 kontrata EL0G220122141493 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 4,216 2014-11-04 2014-11-05 66821140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.61601579 kontrata EL0G220003142715 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 6,287 2014-11-04 2014-11-05 66921140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.616336253,616336249,616336248,616336266,616335941,616336243,616336271,616336257 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-11-05 2014-11-05 67221140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar kontrata nr.EL0G220109143106 nr.fat.616746866 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-11-04 2014-11-05 66621140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA MUAJ TETOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 1,035,204 2014-11-04 2014-11-05 66021140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Sa paguar diferenc fat.nr.40 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 36,000 2014-11-04 2014-11-05 66121140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Honorare muaj nentor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 4,000 2014-11-04 2014-11-05 66221140012014 Shpenzime per honorare 2114001 Tatim honorare muaj nentor 2014
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 630 2014-11-05 2014-11-05 67121140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar kontrata nr.EL0G220064140198 nr.fat.615727423 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 403,003 2014-11-04 2014-11-05 66721140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.616336239,616336254,616336250,616336230,616336814,616336263,616336267,616335940,616336245,616336272,616336270,616336229,616336815,616336812,616336237,616336665,616336233,616336593,616336268,616336 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 216 2014-11-04 2014-11-05 66321140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) XHEVDET MUÇO Gramsh 43,000 2014-10-31 2014-10-31 65621140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2114001 Sa paguar fat.nr.19 dt:20.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,662 2014-10-24 2014-10-27 65821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh