Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,277,060 2014-10-24 2014-10-24 65721140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Tetor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 5,208,030 2014-10-24 2014-10-24 65921140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Tetor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 63,396 2014-10-24 2014-10-24 65321140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.265 dt:3.0.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 29,916 2014-10-24 2014-10-24 65421140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.265 dt:3.0.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALFRED FEJZO Gramsh 38,000 2014-10-22 2014-10-23 65521140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Sa paguar fat.nr.129 dt:28.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALDO GJEVORI Gramsh 100,000 2014-10-22 2014-10-23 64421140012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2114001 Sa paguar vendim gjykate per llogari Jashar Hoxha nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 5,124 2014-10-20 2014-10-22 65021140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.875,877 dt:31.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 8,376 2014-10-20 2014-10-22 65121140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.906,908 dt:30.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) XHEVDET MUCA Gramsh 370,000 2014-10-21 2014-10-22 65221140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2114001 Sa paguar fat.nr.21 dt:01.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) XHEVDET MUCA Gramsh 10,000 2014-10-21 2014-10-22 652/121140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2114001 Sa paguar fat.nr.21 dt:01.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 16,000 2014-10-20 2014-10-20 64521140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.02 dt:20.02.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 5,124 2014-10-20 2014-10-20 65021140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.875,877 dt:31.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,864 2014-10-20 2014-10-20 64921140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.777 dt:31.05.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 660 2014-10-20 2014-10-20 64821140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.778 dt:31.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,112 2014-10-20 2014-10-20 64721140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.715 dt:31.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 8,376 2014-10-20 2014-10-20 65121140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.906,908 dt:30.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 9,696 2014-10-20 2014-10-20 64621140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar fat.nr.651 dt:31.01.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 466,800 2014-10-16 2014-10-17 64121140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2114001 Sa paguar fat.nr.34 dt:25.09.2014 mjeti nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 9,025 2014-10-17 2014-10-17 64221140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718673787,718673586 dt:30.09.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) SHOQ.INVALIDEVE TE PUNES SHQIPERISE Gramsh 50,000 2014-10-15 2014-10-17 62221140012014 Sherbime te tjera 2114001 Sa paguar ndihme per shoqaten e invalidete te punes nga Bashkia Gramsh