Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 26,021 2014-09-15 2014-09-16 29021390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 612834074/C56577,612834086/C56553,612834072/C56579 DT 03.07.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 22,380 2014-09-15 2014-09-16 28921390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 610758727/C56577,610758733/C56578,610758729/C56579 DT 12.05.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 13,880 2014-09-15 2014-09-16 29321390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 612032660/C56584,612029002/C56578 DT 13.06.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA REGJ.PASURIVE SKRAPAR Skrapar 1,400 2014-09-15 2014-09-16 29521390012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Skrapar;Bashkia Çorovode;Tarife sherbimi fature 556 dt 15.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 340 2014-09-15 2014-09-16 28721390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 609682536C56578 DT 12.04.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 340 2014-09-15 2014-09-16 29121390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 613205718/C56578 DT 11.07.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 333,900 2014-09-11 2014-09-12 27521390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 33/12830333,Sit pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 8,310 2014-09-10 2014-09-11 27421390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.28/00094448 dt 10.09.2014 U-Prok.37;dt.10.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 199,992 2014-09-10 2014-09-10 27221390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.23/7137374 ;24/7137375 dt 13.08.2014 U-Prok.26dt29.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 14,292,245 2014-09-09 2014-09-10 27121390012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 42/15593310 dt 30.07.2014,Sit nr 1 korrik/2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 200,000 2014-09-10 2014-09-10 27321390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.25/7137376 dt 13.08.2014 U-Prok.27;dt29.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA REGJ.PASURIVE SKRAPAR Skrapar 3,500 2014-09-05 2014-09-05 27021390012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Skrapar;Bashkia Çorovode;Tarife sherbimi fature 526 dt 03.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 389,844 2014-09-03 2014-09-04 2691390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;ND.EKONOMIKE List Pagesa Korrik 2014Vend pref 1868/1 dt 02.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,696,711 2014-09-01 2014-09-02 26421390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa gusht/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-09-01 2014-09-01 26521390012014 Shtese page per vjetersi ne pune Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa gusht/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 87,465 2014-09-01 2014-09-01 26621390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa gusht/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-09-01 2014-09-01 26721390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltaret List-pagesa gusht/ 2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-09-01 2014-09-01 26821390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tat Burim Keshilltaret List-pagesa gusht/ 2014
  Bashkia Corovode (0232) ARBEN HOXHA / LUSHNJE Skrapar 88,000 2014-08-21 2014-08-21 26321390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.48/010046 dt 30.07.2014 fofmulari nr 4 dt 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 8,250 2014-08-21 2014-08-21 26221390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;kuponi tatimor0007 dt 19.08.2014 form 4 20.07.2014çek 00340211