Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,189 2014-07-29 2014-07-30 20121390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120475684;Kodi C1006375
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 6,834 2014-07-29 2014-07-30 20421390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.147/08739383 dt 30.04.2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-07-29 2014-07-30 19921390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tatim ne burim;Keshilltaret List-pagesa Korrik 2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 16,614 2014-07-29 2014-07-30 20321390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.262/12589248 dt 30.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 23,588 2014-07-29 2014-07-30 21221390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717635312,717634885,717669393 dt 30.04.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,265 2014-07-29 2014-07-30 20221390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120475684;Kodi C1006375
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 27,702 2014-07-29 2014-07-30 20021390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120475684;Kodi C1006375
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,176 2014-07-29 2014-07-30 20521390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.192/08739178 t 30.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 19,874 2014-07-29 2014-07-30 20921390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 612029001/C56569 DT 13.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 23,820 2014-07-29 2014-07-30 20821390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 611626722/C56579,611626721/C56577,611626737/C56553 DT 01.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 34,439 2014-07-29 2014-07-30 21121390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 610758728/C56569 DT 12.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,026 2014-07-29 2014-07-30 20621390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.234/12589220 dt 30.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 1,997 2014-07-29 2014-07-30 21321390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717676818 dt 30.04.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 15,206 2014-07-29 2014-07-30 21021390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 611631597/C56582,611631595/C56550,611626745/C56552,611631610/C56551 DT 01.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 53,000 2014-07-16 2014-07-17 19721390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.06/0011915 dt 13.05.2012 U-Prok.74/1dt 01.05.2012
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 23,050 2014-07-16 2014-07-17 19621390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;Emergjence;Çek 00388664(Teuta Sheshi G36126088J)
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 22,300 2014-07-16 2014-07-17 19821390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa Korrik 2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,988,225 2014-07-15 2014-07-15 1951390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia korrik 2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,600 2014-07-10 2014-07-11 19421390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.22/00094442 dt 10.07.2014 U-Prok.25;dt.10.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,900 2014-07-10 2014-07-11 19321390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.21/0009438 dt 10.07.2014 U-Prok.24;dt.10.07.2014