Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 9,950 2014-07-10 2014-07-11 19221390012014 Kancelari Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.11/7223914 dt 25.06.2014 U-Prok.23;dt.24/06/2014
  Bashkia Corovode (0232) INFOSOFT OFFICE SHA Skrapar 151,494 2014-07-02 2014-07-04 18121390012014 Kancelari Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.110996391 U-Prok.03;CN/63776/02182014
  Bashkia Corovode (0232) SIQECA Skrapar 166,800 2014-07-02 2014-07-04 18421390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.67/15064568dt 01.07.2014 U-Prok.13;CN/92282/04092014
  Bashkia Corovode (0232) INA Skrapar 298,800 2014-07-02 2014-07-04 18321390012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.28/12190731dt 11.03.2014 U-Prok.04;CN/63777/02182014
  Bashkia Corovode (0232) EURO OFFICE Skrapar 174,600 2014-07-02 2014-07-04 18221390012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.125156932 dt 10.03.2014 U-Prok.07;CN/65223/02212014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 558,879 2014-07-02 2014-07-03 1851390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;ND.EKONOMIKE List Pagesa MAJ 2014Vend pref 1460/1 dt 01.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-07-01 2014-07-01 17821390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Qershor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 86,360 2014-07-01 2014-07-01 17921390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Qershor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-07-01 2014-07-01 18021390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltaret List-pagesa Qershor 2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,960 2014-06-25 2014-06-26 17621390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.200009437 dt 24.06.2014 U-Prok.22 dt 23.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,775 2014-06-25 2014-06-26 17521390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.19/0009436 dt 24.06.2014 U-Prok.21 dt 23.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 26,659 2014-06-25 2014-06-25 17421390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fat 610071193/C56553,610072446/C56584,610072453/C056583,610072447/C56551 DT 25.04.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 44,789 2014-06-25 2014-06-25 17321390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fat 609845670/C58593,609845671/C56580,609846563/C058523,609846560/C56581,609846557/C56582,609846556/C56550 DT 20.04.2014 DT 25.04.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 37,500 2014-06-24 2014-06-24 17221390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa Qershor 2014
  Bashkia Corovode (0232) LORENC ALLKO Skrapar 297,000 2014-06-23 2014-06-23 17121390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.4282594 dt 18.12.2014U-Prok.164dt 03.12.2012 pr -verb nr 3,4 dt 05,06.12.2012
  Bashkia Corovode (0232) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Skrapar 15,500 2014-06-18 2014-06-19 17021390012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.polices sig16/10134066dt 26.05.2014 urdher prok 18,20 cn/26741/05232014
  Bashkia Corovode (0232) ARBEN HOXHA / LUSHNJE Skrapar 48,000 2014-06-18 2014-06-19 16921390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.38/6616836dt 14.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) TAULANT MERKURI Skrapar 31,000 2014-06-11 2014-06-12 15521390012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.4794550U-Prok.17;CN/20391/05162014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 992 2014-06-11 2014-06-11 16021390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120457048;Kodi C1006375;
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 23,934 2014-06-11 2014-06-11 15821390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120457048;Kodi C1006375;