Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,322,875 2014-06-10 2014-06-11 1611390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia qershor 2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 580 2014-06-11 2014-06-11 15921390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120457048;Kodi C1006375;
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-06-11 2014-06-11 15621390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tatim ne burim;Keshilltaret List-pagesa Maj 2014
  Bashkia Corovode (0232) AGIM IBRO Skrapar 9,900 2014-06-05 2014-06-06 15321390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.102(133077)U-Prok.22;dt.04/06/2014
  Bashkia Corovode (0232) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Skrapar 3,972 2014-06-05 2014-06-06 15221390012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.112230610;112230590;dt.04/06/2014
  Bashkia Corovode (0232) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Skrapar 2,950 2014-06-05 2014-06-06 15421390012014 Shpenzime te tjera transporti Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.105(15205851)U-Prok.21;dt.04/06/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,669,998 2014-06-04 2014-06-04 14821390012014 Shtese page per kualifikimin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-31/05/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 87,568 2014-06-02 2014-06-03 14921390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-31/05/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-06-02 2014-06-03 15121390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltaret List-pagesa Maj 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-06-02 2014-06-03 15021390012014 Shtese page per vjetersi ne pune Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-31/05/2014
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 20,000 2014-05-27 2014-05-28 14221390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1361(Iliaz Ismaili)
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 40,000 2014-05-27 2014-05-28 14321390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Kadri Koromani)
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 20,050 2014-05-27 2014-05-28 14621390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.323(Donika Koprencka)çek 00340212
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 30,000 2014-05-27 2014-05-28 14521390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Flora Çela))
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 20,000 2014-05-27 2014-05-28 14421390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Dafina Dosti)
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 20,000 2014-05-27 2014-05-28 14121390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.57(Margarita Caushllari)
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 588,979 2014-05-28 2014-05-28 14721390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;Nd.ekonomike Prill 2014;Shkrese Pref.nr.1292/1;dt.27.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 3,400 2014-05-19 2014-05-20 13921390012014 Te tjera transferta tek individet Skrapar;Bashkia Çorovode;Tatim ne burim per dalje ne pension;
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 3,331,425 2014-05-19 2014-05-20 14021390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia Maj 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 30,600 2014-05-19 2014-05-20 13821390012014 Te tjera transferta tek individet Skrapar;Bashkia Çorovode;Shperblim dalje ne pension;Urdher i brendshen nr.20 dt.30.04.2014