Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,084 2014-04-08 2014-04-08 9221390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.429(08749556)
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 3,345,075 2014-04-04 2014-04-07 8021390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia Prill 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-04-02 2014-04-03 7721390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-31/03/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 175,280 2014-04-02 2014-04-03 7621390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Shkurt-Mars 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,623,350 2014-04-02 2014-04-03 7521390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-31/03/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 98,325 2014-04-02 2014-04-03 7821390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltaret List-pagesa Mars 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 565,362 2014-04-01 2014-04-02 7921390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;Nd.ekonomike Janar 2014;Shkrese Pref.nr.760/1;
  Bashkia Corovode (0232) DHURATA ZENELI Skrapar 104,960 2014-03-21 2014-03-21 7421390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.01(7137399)U-Prok.12 dt.12.03.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 3,383,575 2014-03-12 2014-03-13 7221390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia Mars 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 12,200 2014-03-13 2014-03-13 7321390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Dieta List-pagesa Mars 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 541,738 2014-03-11 2014-03-12 6121390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Shkrese Pref.nr.544/1;Nd.ekonomike Janar 2014
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Skrapar 20,000 2014-03-10 2014-03-11 5821390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.196(Guri Ymeri)
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Skrapar 20,000 2014-03-10 2014-03-11 5921390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.196(Lorenc Koprencka)
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 20,050 2014-03-10 2014-03-11 6021390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.323(Donika Koprencka)çek 00340212
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 20,000 2014-03-07 2014-03-10 5521390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Dafina Dosti)
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 30,000 2014-03-07 2014-03-10 5121390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.57(Margarita Caushllari)
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 20,000 2014-03-07 2014-03-10 5421390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Kadri Koromani)
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 30,000 2014-03-07 2014-03-10 5221390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1361(Iliaz Ismaili)
  Bashkia Corovode (0232) ARDIANA GJOKA Skrapar 20,000 2014-03-07 2014-03-10 5321390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.381(Liljana Qafoku))
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 20,000 2014-03-07 2014-03-10 5621390012014 Unspecified Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim gjyqesor nr.1257(Flora Çela))