Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 9,800 2014-08-18 2014-08-19 26021390012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.12/7223915 dt 18.08.2014 U-Prok.31 dt 18.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,967,625 2014-08-18 2014-08-18 25921390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;Paaftesia gusht 2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 22,072 2014-08-11 2014-08-12 25121390012014 Elektricitet 2139001 FAT 613922140/C58593,613922146/C56569,613922147/C58523,613922148/C56581 DT 28.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 8,610 2014-08-11 2014-08-12 24621390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.279/12539615 DT 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 23,169 2014-08-11 2014-08-12 24721390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718228643,718228828,718261996 DT 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 11,072 2014-08-11 2014-08-12 25021390012014 Elektricitet 2139001 FAT 613922149/C56582,613922152/C56550,613922191/C56552,613922182/C56551,613922185/C56583,613922178/C56584 DT 28.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 17,735 2014-08-11 2014-08-12 24521390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.308/12539650 DT 31.07.2014 AKT-RAKORDIM NR 2 DT 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,064 2014-08-11 2014-08-12 24921390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718229240 DT 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,064 2014-08-11 2014-08-12 24821390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718268533 DT 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 22,487 2014-08-06 2014-08-11 23321390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718033473,718033250,718066639 dt 30.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,064 2014-08-06 2014-08-11 23421390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718073525 dt 30.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,064 2014-08-06 2014-08-11 23521390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.718033531 dt 30.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,007 2014-08-06 2014-08-11 23221390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717833767 dt 31.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 22,092 2014-08-07 2014-08-08 24421390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 612839337/C56582,612839336/C56550,612834098/C56552,612839352/C56551,612839358/C56583,612839349/C56583 DT 03.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 53,370 2014-08-07 2014-08-08 24321390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 612834069/C58593,612834070/C56580,612834076/C56569,612839341/C58523,612839339/C56581 DT 03.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) M. B. KURTI Skrapar 121,038 2014-08-06 2014-08-07 23821390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.772/10344772 dt 21.12.2013 U-Prok.01 DT 20.03.2013 KONTR DT 23.04.2013
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 34,842 2014-08-06 2014-08-07 24021390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.923/15035923 dt 30.05.2014 U-prok 11 dt 12.03.2014 CN/81191/03252014
  Bashkia Corovode (0232) M. B. KURTI Skrapar 101,449 2014-08-06 2014-08-07 24221390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.615 dt 31.03.2014 sht KONTR 1/1DT 04.01.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 22,472 2014-08-06 2014-08-07 23021390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717833229,717833463,717892565 dt 31.05.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 2,007 2014-08-06 2014-08-07 23121390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717860165 dt 31.05.2014