Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-11-03 2014-11-03 34921390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltare List-pagesa tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-11-03 2014-11-03 35221390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,654 2014-11-03 2014-11-03 35521390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120549944;Kodi C1006375 tetor 2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 25,773 2014-11-03 2014-11-03 35421390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120549911;Kodi C1006375 tetor 2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 2,081 2014-11-03 2014-11-03 35621390012014 Sherbime telefonike 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120549944;Kodi C1006375 tetor 2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-11-03 2014-11-03 35021390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Tat Burim
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 21,992 2014-10-28 2014-10-29 34321390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 616331495/C58593,616331512/C58523,616331500/C56577,616331503/C56569,616331504/C56579 DT 01.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 23,150 2014-10-28 2014-10-29 34721390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Skrapar;Bashkia Çorovode;List pagese tetor cek nr 00340208 dt 28.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 14,296 2014-10-28 2014-10-29 34221390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 616331496/C56580,616331525/C56583,616331508/C56582,616331507/C56581,616331509/C56550,616331523/C56551,616331531/C56552 DT 01.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,656 2014-10-28 2014-10-29 34621390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Fature NR 369/12589304 DT 30.09.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 25,448 2014-10-28 2014-10-29 34421390012014 Sherbime telefonike 2139001 Fature NR 718608202,718607894,718638952,718645705,718608115,718608276 DT 30.09.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 435,694 2014-10-28 2014-10-29 34821390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;nd ekonomike List Pagesa SHTATOR 2014 vend pref 2297/1 dt 28.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 16,863 2014-10-28 2014-10-29 34521390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Fature NR 397/125893321 DT 30.09.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) ZYRA REGJ.PASURIVE SKRAPAR Skrapar 2,100 2014-10-22 2014-10-23 34121390012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Skrapar;Bashkia Çorovode;Tarife sherbimi fature 655 dt 20.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,786,175 2014-10-20 2014-10-21 3401390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;PA AFTESIA List Pagesa TETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 12,400 2014-10-15 2014-10-16 33821390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa tetor 2014
  Bashkia Corovode (0232) ALEKSANDER BASHO Skrapar 169,677 2014-10-15 2014-10-16 34021390012014 Shpenzime per pritje e percjellje Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.87/012386 DT 13.10.2014 U-Prok.44;CN/04744/1006214
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 198,924 2014-10-15 2014-10-16 33921390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 34/12830334,Sit 3 pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 17,174,035 2014-10-13 2014-10-14 33021390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Juglindore Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 61/15593329 dt 09.10.2014,Sit nr 3 tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 6,160 2014-10-08 2014-10-09 32321390012014 Sherbimet bankare 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Çek 00340209(Teuta Sheshi G36126088J)