Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-12-01 2014-12-01 41121390012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 27,208 2014-11-26 2014-11-27 40721390012014 Sherbimet bankare 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;cek nr 00340207 dt 26.11.2014 List-pagesa nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 441,594 2014-11-26 2014-11-27 40821390012014 Ndihme ekonomike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;vend pref nr2492/1 dt 26.11.2014nd ekon List Pagesa TETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,698 2014-11-25 2014-11-27 40521390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 413/12589348 dt 31.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 5,000 2014-11-25 2014-11-27 40421390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa Tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 140,016 2014-11-26 2014-11-27 40621390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 38/12830338,Sit pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 18,001 2014-11-25 2014-11-27 40321390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 441/12589276 dt 31.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 4,980 2014-11-20 2014-11-21 40221390012014 Elektricitet 2139001 Kamate vonesa/2014Fature NR 607352977,607824847,608872136,609846560,611631599,612839339,616983409 /2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 11,520 2014-11-18 2014-11-19 40121390012014 Sherbime telefonike 2139001 Fature NR 7188796412,718796436,718804751,718796464,718812174 DT 31.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 12,438,545 2014-11-14 2014-11-17 40021390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Juglindore Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 71/15593339 dt 14.11.2014,Sit nr 4 nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 10,000 2014-11-14 2014-11-17 39921390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.19/7223922,dt 14.11.2014 Ur-Prok 54 dt 14.11.201
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 6,121,838 2014-11-14 2014-11-14 39821390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 64/15593332 dt 20.10.2014 Ur-Prok 8 dt 10.08.2012 SIT Perfundimtar
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 52,163 2014-11-12 2014-11-13 38821390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 616983399/C56580,616983441/C56583,616983410/C56582,616983409/C56581,616983411/C56550,616983403/C56569,616983414/C58523 DT 20.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 9,372 2014-11-12 2014-11-13 39021390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 617286931/C56584,617286932/C56551,617286940/C56552 DT 26.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 7,651 2014-11-12 2014-11-13 38921390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 616983400/C58593,616983404/C56579,616983405/C56577,616983433/C56553 DT 20.10.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) BERUZE GERMENJI Skrapar 34,370 2014-11-06 2014-11-06 35721390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.13,13/1-SERI 7004983,7004984dt 30.09.2014 Ur-Prok 33 dt 26.08.201,Ur-prok 36 dt 01.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 321,132 2014-11-06 2014-11-06 35921390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr51,52/17950051,17950052 dt 30.09.2014 Ur-Prok 8 dt 19.02.2014
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 2,941,770 2014-11-06 2014-11-06 35821390012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 53/17043553dt 05.11.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 01 reh.venddep.egzistues corovode
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,755,137 2014-11-03 2014-11-04 35121390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 87,359 2014-11-03 2014-11-03 35321390012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Tetor/2014