Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 23,000 2014-12-19 2014-12-23 46321390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.31/7612874,dt 11.12.2014 urdh-prok 56 dt 02.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 40,000 2014-12-19 2014-12-23 46521390012014 Udhetim i brendshem 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;DJETA List-pagesa dhjetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 30,000 2014-12-19 2014-12-23 46621390012014 Udhetim i brendshem 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;DJETA List-pagesa dhjetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) BERUZE GERMENJI Skrapar 38,430 2014-12-19 2014-12-23 46421390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.24-24/1/2868319-2868320,dt 27.11.2014 urdh-prok 33 dt 26.08.2014,urdh-prok 36 dt 01.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 9,950 2014-12-19 2014-12-23 46821390012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.20/7223926,dt 19.12.2014 urdh-prok 59 dt 19.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 450,194 2014-12-19 2014-12-22 46221390012014 Ndihme ekonomike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;ND EKONOMIKE List Pagesa NENTOR 2014 VEND 41 mIRATIMI NR 2586/1 DT 16.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 94,260 2014-12-17 2014-12-19 46121390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 41/12830341,Sit pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 7,792,157 2014-12-17 2014-12-19 46021390012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Juglindore Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 79/15593347 dt 15.12.2014,Sit nr 5 dhjetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) KARAFILE MUSABELLIU Skrapar 124,600 2014-12-16 2014-12-17 45921390012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.34/0000574,dt 11.12.2014 proces verbal konstatimi dt 11.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 95 2014-12-11 2014-12-11 43621390012014 Sherbimet bankare Skrapar;Bashkia Çorovode;Komision bankar/Çek 00281112(Teuta Sheshi G36126088J)DT 11.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,248,225 2014-12-11 2014-12-11 43421390012014 Pagese paaftesie 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;PA AFTESIA List Pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 95,000 2014-12-11 2014-12-11 43521390012014 Grant per femije te lindur Skrapar;Bashkia Çorovode;Çek 00281112(Teuta Sheshi G36126088J)DT 11.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 3,785 2014-12-09 2014-12-10 43221390012014 Sherbime telefonike 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature per diference;Kodi C1006375 nentor 2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 34,233 2014-12-10 2014-12-10 37721390012014 Sherbime telefonike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode Fature 708706430,708706594,708706970,708706821,708706707,708707158,708707249,708706404,708706736,708707259 dt 05.12.2012
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 40,720 2014-12-10 2014-12-10 37421390012014 Sherbime telefonike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode Fature 707451515,707451679,707452056,707451907,707451792,707452244,707452335,707451489,707451822,707452345 dt 05.09.2012
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 37,530 2014-12-10 2014-12-10 37521390012014 Sherbime telefonike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode Fature 707893609,707893766,707894093,707893892,707893789,707894571,707894296,707893668,707893933,707894359 dt 04.10.2012
  Bashkia Corovode (0232) "NDREKAJ" Skrapar 22,025,427 2014-12-09 2014-12-10 43121390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 40/09594287dt 30.11.2014 Ur-Prok 34/1 dt 29.08.2014 SIT 01 Sis.Asf dhe ndricim i Segmentit Rrugor Arkitekt Kasemi
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 6,955 2014-12-09 2014-12-10 43321390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature per diference;Kodi C1006375 nentor 2014
  Bashkia Corovode (0232) REAN 95 Skrapar 11,400 2014-12-09 2014-12-10 42621390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 14/10823736 dt 09.05.2014 KUALIDIM Mbrojtje nga lumi osum krahu i majte
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 36,925 2014-12-10 2014-12-10 37621390012014 Sherbime telefonike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode Fature 708393501,708393665,708394042,708393893,708393778,708394230,708394321,708393475,708393808,708394331 dt 13.11.2012