Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 21,695 2014-08-06 2014-08-07 23921390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.909/15035909 dt 30.04.2014 U-prok 11 dt 12.03.2014 CN/81191/03252014
  Bashkia Corovode (0232) M. B. KURTI Skrapar 219,462 2014-08-06 2014-08-07 23721390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.770,771/10344770,10344771 dt 30.11.2013 U-Prok.01 DT 20.03.2013 KONTR DT 23.04.2013
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 42,317 2014-08-06 2014-08-07 24121390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.939/15035939 dt 30.06.2014 U-prok 11 dt 12.03.2014 CN/81191/03252014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 439,474 2014-08-05 2014-08-05 2291390012014 Ndihme ekonomike Skrapar;Bashkia Çorovode;ND.EKONOMIKE List Pagesa Qershor 2014Vend pref 1697/1 dt 04.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,885 2014-08-04 2014-08-05 22821390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.23/00094443 dt 10.07.2014 U-Prok.25;dt.10.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) ELISABETA DERVISHI Skrapar 9,900 2014-08-01 2014-08-04 22621390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.1/5594200 dt 31.07.2014 U-Prok.29 pr verb dt 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) BRUNILDA HOXHA ( L09201401D) Skrapar 9,600 2014-08-01 2014-08-04 22621390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.01/5595567 dt 31.07.2014U-Prok.28 pr verb dt 31.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,698,365 2014-08-01 2014-08-01 22021390012014 Shtese page per kualifikimin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Korrik/2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-08-01 2014-08-01 21921390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tat Burim Keshilltaret List-pagesa korrik 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-08-01 2014-08-01 21821390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltaret List-pagesa korrik 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-08-01 2014-08-01 22121390012014 Shtese page per vjetersi ne pune Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Korrik/2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,157 2014-08-01 2014-08-01 22421390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120495844;Kodi C1006375 DT 01.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 86,991 2014-08-01 2014-08-01 22221390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Korrik/2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 29,429 2014-08-01 2014-08-01 22321390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120495844;Kodi C1006375 DT 01.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 2,335 2014-08-01 2014-08-01 22521390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120495844;Kodi C1006375 DT 01.07.2014
  Bashkia Corovode (0232) HYSEN QOJLE Skrapar 120,000 2014-08-01 2014-08-01 21721390012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Skrapar;Bashkia Çorovode;Per KADRI KOROMANI Vendim gjyqesor nr.1257 DT 10.11.20111
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 14,534,800 2014-07-30 2014-07-31 21621390012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 42/15593310 dt 30.07.2014,Sit nr 1 korrik/2014
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 2,747,939 2014-07-30 2014-07-31 21521390012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Skrapar;Bashkia Çorovode;Terheqje mj RuajtjeRikonstruksion Uj Corovode Akt rak 6/4,cert dorz dt 22.06.2014Fature 04/11106822
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 36,353 2014-07-29 2014-07-30 20721390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 611626718/C58593,611626717/C56580,611631598/C58523,611631599/C56581 DT 01.06.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 1,997 2014-07-29 2014-07-30 21421390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717635157 dt 30.04.2014