Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 50,084 2014-05-02 2014-05-02 10821390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-30/04/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,646,895 2014-05-02 2014-05-02 10721390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-30/04/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 88,871 2014-05-02 2014-05-02 10921390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa 01-30/04/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 50,900 2014-04-28 2014-04-29 10621390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Dieta List-pagesa Prill 2014
  Bashkia Corovode (0232) FERIDE ALIMERI Skrapar 9,000 2014-04-23 2014-04-24 10421390012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.01(133595)U-Prok.15;dt.10/04/2014
  Bashkia Corovode (0232) AHMET ÇETA Skrapar 105,000 2014-04-23 2014-04-24 10321390012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.10(5596310)U-Prok.14/1;dt.09/04/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 10,000 2014-04-23 2014-04-24 10521390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Dieta List-pagesa Mars-Prill 2014
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 158,651 2014-04-14 2014-04-15 10121390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.736(12781736)U-Prok.11;CN/81191/03252014
  Bashkia Corovode (0232) M. B. KURTI Skrapar 507,462 2014-04-14 2014-04-15 10221390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.611(10344611)612(10344612)703(10344703)704(10344704)Shtese kontrate nr.1/1;dt.04/01/2014
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 77,679 2014-04-08 2014-04-08 8821390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Kodi C56569/607822439;C56580/607822435;C58593/607822434;C58553/607822457;C56579/607822440;C56577/607822437
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 27,064 2014-04-08 2014-04-08 8121390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.118737768;Kodi C1006375;
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 76,457 2014-04-08 2014-04-08 8721390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Kodi C56583/607824864;C56550/607824844;C56582/607824850;C56551/607824861;C56584/607824857;C56581/607824847
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 15,078 2014-04-08 2014-04-08 9321390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.57(08749694)
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 25,327 2014-04-08 2014-04-08 8621390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.717265157;717230214;717229965;717230558;717272902;
  Bashkia Corovode (0232) CEZ SHPERNDARJE Skrapar 3,460 2014-04-08 2014-04-08 8921390012014 Elektricitet 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Kodi C58523/607824849
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 20,538 2014-04-08 2014-04-08 9121390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.390(08749517)
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,402 2014-04-08 2014-04-08 9021390012014 Posta dhe sherbimi korrier Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.348(08746225)
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,453 2014-04-08 2014-04-08 8321390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.118737768;Kodi C1006375;
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 592 2014-04-08 2014-04-08 8221390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.118737768;Kodi C1006375;
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-04-08 2014-04-08 8421390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tatim ne burim;Keshilltaret List-pagesa Mars 2014