Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 683 2014-09-19 2014-09-23 30821390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120515139;Kodi C1006375 DT 01.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 675 2014-09-19 2014-09-23 30921390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120515139;Kodi C1006375 DT 01.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Skrapar 595,500 2014-09-18 2014-09-19 30521390012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet Skrapar;Bashkia Çorovode;Kuote/detyrime fin klubi 5 shtatori shkresa nr 974/1 dt 27.08.20142014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,922 2014-09-17 2014-09-18 30321390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Fature NR 325/12539661 DT 29.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,982,825 2014-09-18 2014-09-18 3061390012014 Pagese paaftesie Skrapar;Bashkia Çorovode;PA AFTESIA List Pagesa SHTATOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 1,716 2014-09-17 2014-09-18 30021390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 615063193/C56553,615063175/C56577,615063171/C56579 DT 29.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 18,765 2014-09-17 2014-09-18 30121390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 615063207,615063214,615063178,615063183,615063181,615063209,615063220 DT 29.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 27,851 2014-09-17 2014-09-18 29921390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 615063170/C56569,615063167/C56580,615063180/C58523,615063166/C58593 DT 29.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 17,035 2014-09-17 2014-09-18 30221390012014 Posta dhe sherbimi korrier 2139001 Fature NR 353/12539688 DT 29.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 23,897 2014-09-17 2014-09-18 30421390012014 Sherbime telefonike 2139001 Fature NR 718420492,718420745,718452579,718459174,718421065 DT 31.08.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 187,083 2014-09-16 2014-09-17 29721390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.924,925/15035924,15035925 dt 31.05.2014U-Prok.08;
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 224,776 2014-09-16 2014-09-17 29621390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.907,908/150359907,150359908 dt 30.04.2014U-Prok.08;
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 44,628 2014-09-16 2014-09-17 29821390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.938/15035938 dt 30.06.2014U-Prok.08;
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 772 2014-09-15 2014-09-16 28421390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 606945065/C56553 DT 30.01.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 680 2014-09-15 2014-09-16 28321390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 607349189/C56578,NR 607352977/C56581 DT 13.02.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 340 2014-09-15 2014-09-16 28621390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 608509407C56578 DT 07.03.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 2,620 2014-09-15 2014-09-16 28521390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 608150358/C56552 DT 02.03.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 3,544 2014-09-15 2014-09-16 28821390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 610247689/C56552 DT 28.04.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 21,501 2014-09-15 2014-09-16 29421390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 613922139//C56580,613922143/C56579,613922142/56577,613922166/C56553 DT 28.07.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 1,612 2014-09-15 2014-09-16 29221390012014 Elektricitet 2139001 Fature NR 611631613/C56583 DT 01.06.2014 Skrapar;Bashkia Çorovode