Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 15,000 2014-10-09 2014-10-09 32921390012014 Udhetim i brendshem 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) LORENC ALLKO Skrapar 10,000 2014-10-08 2014-10-09 32521390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.34/5816598 dt 08.10.2014 Ur-Prok 45 dt 08.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 30,000 2014-10-09 2014-10-09 32821390012014 Udhetim i brendshem 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa tetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) AGIM IBRO Skrapar 9,815 2014-10-08 2014-10-09 32621390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.100/3686 dt 08.10.2014 Ur-Prok 46 dt 08.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 252,468 2014-10-08 2014-10-09 32421390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.151,152/17950151,17950152 dt 30.09.2014 Ur-Prok 8 dt 19.02.2014
  Bashkia Corovode (0232) INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Skrapar 17,100 2014-10-08 2014-10-09 32721390012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; polic/Fature nr.2037/1338485 dt 29.08.2014 Ur-Prok.32.35;dt 26.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALEKSANDER BASHO Skrapar 199,800 2014-10-06 2014-10-07 32221390012014 Shpenzime per pritje e percjellje Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.84/012384 dt 27.09.2014 Prok.40;CN/98417/092252014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,698,760 2014-10-01 2014-10-02 31921390012014 Shtese page per vjetersi ne pune Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa shtator/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 85,138 2014-10-01 2014-10-02 32021390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa shtator/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 48,986 2014-10-01 2014-10-02 32121390012014 Shtese page per funksionin Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa shtator/2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-10-01 2014-10-02 31821390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Tat burim/Keshilltare List-pagesa shtator/2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-10-01 2014-10-02 31721390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltare List-pagesa shtator/2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 378,344 2014-10-01 2014-10-01 31621390012014 Ndihme ekonomike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;ND.EKONOMIKE List Pagesa Gusht 2014 Vend pref 2048/1 dt 30.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 6,200 2014-09-29 2014-09-29 31521390012014 Udhetim i brendshem Skrapar;Bashkia Çorovode;Djeta List-pagesa shtator 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 93,362 2014-09-26 2014-09-29 31321390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Skrapar;Bashkia Çorovode;Vendim prefekt nr.1704/1 aktiviteteçek 00340210
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 10,363 2014-09-29 2014-09-29 31421390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Tat Burim
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 2,002 2014-09-25 2014-09-26 31221390012014 Sherbime telefonike Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120533405;Kodi C1006375 DT 01.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 757 2014-09-25 2014-09-26 31121390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120533405;Kodi C1006375 DT 01.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 26,398 2014-09-25 2014-09-26 31021390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120533405;Kodi C1006375 DT 01.09.2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 26,083 2014-09-19 2014-09-23 30721390012014 Paga baze Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120515139;Kodi C1006375 DT 01.08.2014