Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 20,431 2014-12-09 2014-12-09 43021390012014 Shtese page per funksionin 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 4,890 2014-12-05 2014-12-09 42921390012014 Sherbime telefonike 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.123077140;Kodi C1006375 nentor 2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 20,955 2014-12-05 2014-12-09 42721390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120549944;Kodi C1006375 nentor 2014
  Bashkia Corovode (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 1,217 2014-12-05 2014-12-09 42821390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndalese Fature nr.120549944;Kodi C1006375 nentor 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 87,252 2014-12-04 2014-12-05 41021390012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,140 2014-12-04 2014-12-05 41621390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.3/7222703,dt 19.11.2014 Ur-Prok 47 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) BERUZE GERMENJI Skrapar 35,660 2014-12-04 2014-12-05 42221390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.19/6502444,dt 31.10.2014 Ur-Prok 33 dt 26.08.2014
  Bashkia Corovode (0232) BRUNILDA HOXHA ( L09201401D) Skrapar 9,000 2014-12-04 2014-12-05 42121390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.22/5595564,dt 14.11.2014 Ur-Prok 51 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 5,000 2014-12-04 2014-12-05 42421390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.1/7612852,dt 19.11.2014 Ur-Prok 50 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) SELAS Skrapar 499,188 2014-12-04 2014-12-05 41521390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 008/12949460 dt 25.11.2014 SUPERVIZIM Mbrojtje nga lumi osum krahu i majte
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 8,000 2014-12-04 2014-12-05 41921390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.38/7137351,dt 19.11.2014 Ur-Prok 50 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) AGIM IBRO Skrapar 9,975 2014-12-04 2014-12-05 41821390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.102/133077,dt 20.11.2014 Ur-Prok 49 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) SOKOL LAZE Skrapar 9,800 2014-12-04 2014-12-05 41721390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.4/7222705,dt 17.11.2014 Ur-Prok 48 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) START CO Skrapar 307,926 2014-12-04 2014-12-05 42521390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 63,64/17950063,17950064 dt 30.11.2014 Ur-Prok 8 dt 19.02.2014
  Bashkia Corovode (0232) BRUNILDA HOXHA ( L09201401D) Skrapar 7,000 2014-12-04 2014-12-05 42021390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.21/5595563,dt 14.11.2014 Ur-Prok 52 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 9,500 2014-12-04 2014-12-05 42321390012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.13/7137364,dt 27.11.2014 Ur-Prok 53 dt 27.10.2014
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 3,096,240 2014-12-02 2014-12-03 41421390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 60/17043560dt 01.12.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 02 reh.venddep.egzistues corovode
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 1,718,138 2014-12-02 2014-12-02 40921390012014 Paga baze 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Paga List-pagesa Nentor/2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,183,625 2014-12-01 2014-12-02 41321390012014 Pagese paaftesie 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;PA AFTESIA List Pagesa NENTOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 107,325 2014-12-01 2014-12-02 41221390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Keshilltare List-pagesa nentor/2014