Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-07-01 2014-07-02 17521130012014 Shtese page per funksionin Bashkia Raskovec 2113001 pagat qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,682,094 2014-07-01 2014-07-02 17421130012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Bashkia Raskovec 2113001 pagat qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,018,100 2014-06-25 2014-06-25 17121130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec2113001 paaftesi dhe invalid
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-06-25 2014-06-25 16821130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec2113001 Keshilletare
  Bashkia Roskovec (0909) BESNIK VELIAJ 1 Fier 399,000 2014-06-25 2014-06-25 17021130012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Raskovec2113001 blerie goma makine
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-06-25 2014-06-25 16921130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec2113001 tatim Keshilletaret
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 4,540 2014-06-19 2014-06-20 16721130012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Raskovec 2113001 shpenzime kolaudimi
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,292 2014-06-17 2014-06-18 16121130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec2113001detyrim i prapambetursherbim postar dhjetor2013
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 371,935 2014-06-17 2014-06-18 16421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Raskovec2113001 Ndertim trotuari
  Bashkia Roskovec (0909) 'ÇEPELE' Fier 338,400 2014-06-17 2014-06-18 PT16521130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec2113001blerie karburanti
  Bashkia Roskovec (0909) 'ÇEPELE' Fier 344,384 2014-06-17 2014-06-18 16616521130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec2113001blerie karburanti
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,796 2014-06-17 2014-06-18 16221130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec2113001sherbim postar shkurt2014
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 7,392 2014-06-17 2014-06-18 16321130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec2113001sherbim postar prill2014
  Bashkia Roskovec (0909) ZIJA FETAU Fier 324,000 2014-06-12 2014-06-13 15021130012014 Kancelari Bashkia Raskovec 211301 kancelari
  Bashkia Roskovec (0909) ZIJA FETAU Fier 444,000 2014-06-12 2014-06-13 14821130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashkia Raskovec 211301 blerie kompjutera
  Bashkia Roskovec (0909) ZIJA FETAU Fier 372,000 2014-06-12 2014-06-13 14721130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec 211301 materiale industriale
  Bashkia Roskovec (0909) ERVIN SADIKU Fier 41,280 2014-06-11 2014-06-12 15221130012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia Raskovec2113001 Blerie veshie speciale
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-06-10 2014-06-11 15421130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec2113001internet maj 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 269,400 2014-06-10 2014-06-11 14921130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec2113001 Paaftesi prill2014
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 6,874 2014-06-10 2014-06-11 15521130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec2113001internet prill2014