Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10521130012014 Uje SHP UJI QERSHOR 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 11921130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje shtator2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 11021130012014 Uje SHP UJI DHJETOR 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,910 2014-05-07 2014-05-08 11621130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje qershor2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 11221130012014 Uje DETYRIM I PRAPAMBETUR UJI SHKURT 2012 B RROSK
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,677,881 2014-05-02 2014-05-05 9621130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Roskovec 2113001 paga prill 2014
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 9321130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje nentor 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 8721130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje maj 2013
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-05-02 2014-05-05 9721130012014 Shtese page per funksionin Bashkia Roskovec 2113001 paga prill 2014
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,960 2014-05-02 2014-05-05 8621130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje prill 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,960 2014-05-02 2014-05-05 8521130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje mars 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 9221130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje tetor 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 9121130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje shtator 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 8921130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje korrik 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,960 2014-05-02 2014-05-05 8321130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje janar 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 9421130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje dhjetor 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,960 2014-05-02 2014-05-05 8421130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje shkurt 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 9021130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje gusht 2013
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-05-02 2014-05-05 8821130012014 Uje Bashkia Roskovec 2113001 te prapambetura uje qershorj 2013
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 27,489 2014-04-28 2014-04-28 7421130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec2113001 telefon shkurt 2014