Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-07-24 2014-07-25 19621130012014 Uje Bashkia Raskovec 2113001 uje qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-07-24 2014-07-25 19721130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 Keshilletaret qershor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-07-24 2014-07-25 19821130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 tatim Keshilletaret qershor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 24,575 2014-07-24 2014-07-25 19521130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec 2113001Telefon qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 1,859,050 2014-07-24 2014-07-25 19421130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 paaftesi
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 2,387,883 2014-07-16 2014-07-16 PT19221120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Raskovec 2113001 5% garanci objekti
  Bashkia Roskovec (0909) KUJTIM KAPO Fier 435,000 2014-07-16 2014-07-16 19121130012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 315,926 2014-07-16 2014-07-16 19321130012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Raskovec 2113001 5% garanci objekti
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-07-15 2014-07-15 19021130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 internet Qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 277,100 2014-07-08 2014-07-09 18921130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec2113001 Ndihme ekonomike
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 24,185 2014-07-07 2014-07-08 18221130012014 Sherbime telefonike 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 telefon fatur 717890676
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 273,796 2014-07-07 2014-07-08 17221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji maj2014 kontrat C301037 c1130 c52335 c54999 c64902 c130322 c130323 c130325 c130326 c130328
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 76,861 2014-07-07 2014-07-08 17321130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji maj2014 kontrat c130324 c130327 c130329 c13059655 c12054992 c55589
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-07-07 2014-07-08 18121130012014 Uje 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 uje maj2014 fatur 1405-8910045-1
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-07-07 2014-07-08 18021130012014 Uje 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 uje prill2014 fatur 1404-8910045-1
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-07-04 2014-07-04 17921130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001uji mars2014
  Bashkia Roskovec (0909) NATASHA MYRTAJ Fier 17,880 2014-07-04 2014-07-04 18321130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Raskovec2113001 Supervizon trotuari
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-07-04 2014-07-04 17721130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001uji janar 2014
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,208 2014-07-04 2014-07-04 17621130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec2113001sherbim postar Qershor2014
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,840 2014-07-04 2014-07-04 17821130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001uji shkurt2014