Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-09-16 2014-09-17 23321130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-09-16 2014-09-17 23621130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-09-16 2014-09-17 23521130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-09-16 2014-09-17 22121130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 internet
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-09-16 2014-09-17 23421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-09-16 2014-09-17 22221130012014 Uje Bashkia Raskovec 2113001 uji
  Bashkia Roskovec (0909) CLASSIC MOTORS Fier 637,000 2014-09-10 2014-09-11 21721130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature sherbim makine AA777CV
  Bashkia Roskovec (0909) CLASSIC MOTORS Fier 295,200 2014-09-09 2014-09-09 21821130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Raskovec 2113001 sherbim kamioni fiat iveko
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,707,445 2014-09-04 2014-09-04 21621130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Raskovec 2113001 pagat gusht 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 1,268,650 2014-09-04 2014-09-04 21721130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 paaftesi gusht 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-09-01 2014-09-02 21221130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA GUSHT 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-09-01 2014-09-02 21321130012014 Shpenzime per honorare TATIM KESHILLI GUSHT 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 25,692 2014-09-01 2014-09-02 21421130012014 Sherbime telefonike GUSHT 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-09-01 2014-09-02 215421130012014 Sherbime telefonike SHP INTERNETI PER BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,955 2014-09-01 2014-09-02 21121130012014 Shtese page per funksionin PAGA GUSHT 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,718,490 2014-08-01 2014-08-04 20221130012014 Shtesa page te tjera Bashkia Raskovec 2113001 pagat korrik 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 72,500 2014-08-01 2014-08-04 20421130012014 Udhetim i brendshem Bashkia Raskovec 2113001 dieta korrik 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,955 2014-08-01 2014-08-04 20321130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001 pagat korrik 2014
  Bashkia Roskovec (0909) ERSI/M Fier 650,400 2014-08-01 2014-08-04 20121130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature supervizim ujesjellesi
  Bashkia Roskovec (0909) AMARA+A SH.P.K Fier 195,243 2014-07-30 2014-07-31 20021130012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature