Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 9921130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje janar2011
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10821130012014 Uje SHP UJI TETOR 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 12021130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje tetor2012
  Bashkia Roskovec (0909) KUJTIM KAPO Fier 310,000 2014-05-07 2014-05-08 12321130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec Blerie bojera kompjuterike
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 764,000 2014-05-07 2014-05-08 9821130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec ndihme ekonomike
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10721130012014 Uje SHP UJI SHTATOR 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10121130012014 Uje SHP UJI MARS 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,800 2014-05-07 2014-05-08 11421130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje prill2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 11321130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje mars2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 11121130012014 Uje SHP UJI JANAR 2012 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10921130012014 Uje SHP UJI NENTOR 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10221130012014 Uje SHP UJI PRILL 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 12221130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje dhjetor2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 11721130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje korrik2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,840 2014-05-07 2014-05-08 11521130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje maj2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10021130012014 Uje SHP UJI SHKURT 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10321130012014 Uje SHP UJI MAJ 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 12121130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje nentor2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 7,920 2014-05-07 2014-05-08 11821130012014 Uje Bashkia Raskovec2113001 Detyrime te prapambetura uje gusht 2012
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,920 2014-05-07 2014-05-08 10421130012014 Uje SHP UJI KORRIK 2011 BASHK RROSK DETYRIM I PRAPAMBETUR