Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 1,998,050 2014-12-01 2014-12-02 31021130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 paaftesi
  Bashkia Roskovec (0909) SHEHU BERAT Fier 668,351 2014-11-25 2014-11-26 30521130012014 Karburant dhe vaj GAZOIL TETOR 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-11-25 2014-11-26 30621130012014 Uje TETOR 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 11,756 2014-11-25 2014-11-26 30721130012014 Sherbime telefonike TETOR 2014 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 290,800 2014-11-21 2014-11-24 30321130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 ndihema ekonomike
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 388,000 2014-11-24 2014-11-24 30421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) GIULIO VALENTE Fier 79,900 2014-11-19 2014-11-19 29721130012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashkia Raskovec 2113001 mirembajtje fotokopje
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 389,000 2014-11-10 2014-11-11 29021130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre PAISJE ZYRE BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 1,826,450 2014-11-06 2014-11-07 29421130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 Paaftesi dhe invalid
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 4 2014-11-06 2014-11-07 29621130012014 Sherbimet bankare 2113001 Bashkia Raskovec komision bankar per kthim pagese dat 24.10.2014
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 126,267 2014-11-06 2014-11-07 29221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji shtator 2014 C130324 C130325 C130327 C130329 C59655 c55589 c54993
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 24,386 2014-11-06 2014-11-07 29321130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji shtator 2014 c 130322 c130323 c130326 c130328 c523335 c301037 c54992 c54999 c64902 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-11-06 2014-11-07 29521130012014 Uje 2113001 Bashkia Raskovec uje shtator 2014 fat nr 140989100451
  Bashkia Roskovec (0909) JORGJI LLUKAJ Fier 399,000 2014-11-06 2014-11-07 29121130012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2113001 Bashkia Raskovec likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 50,290 2014-11-03 2014-11-04 28921130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Raskovec 2113001 pagat tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,811,451 2014-11-03 2014-11-04 28821130012014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Bashkia Raskovec 2113001 pagat tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 6,888 2014-10-31 2014-10-31 28221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji korrik 2014 kontratC301037 fat nr 613935040
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 66,123 2014-10-31 2014-10-31 28121130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji korrik 2014 kontratC130324 c130329 c59655 c55589 c54993 c64902
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 9,866 2014-10-31 2014-10-31 28621130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji Gusht 2014 kontratC130322 c130326 c130327 c130328 c523335 c301037 c54992 c54999 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 131,731 2014-10-31 2014-10-31 28521130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji Gusht 2014 kontratC130323 130324 c130325 c130329 c59655 c55589 c54993 c64902