Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) ERSI/M Fier 1,186,800 2014-12-30 2014-12-31 35421130012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) AMARA+A SH.P.K Fier 3,046,080 2014-12-30 2014-12-31 34821130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,208 2014-12-29 2014-12-30 35121130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec 2113001 sherbim postar dhjetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) SHEHU BERAT Fier 703,446 2014-12-29 2014-12-30 34921130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec 2113001 likujdim farture
  Bashkia Roskovec (0909) HAJDAR BENERI Fier 139,999 2014-12-29 2014-12-30 35321130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec 2113001 likujdim farture
  Bashkia Roskovec (0909) NATASHA MYRTAJ Fier 424,000 2014-12-29 2014-12-30 35221130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Raskovec 2113001 likujdim farture
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 477,000 2014-12-29 2014-12-30 35021130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 shperblim per te paaftet
  Bashkia Roskovec (0909) ERSI/M Fier 1,099,080 2014-12-22 2014-12-23 34421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 389,000 2014-12-19 2014-12-19 34721130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) CANE OSMËNAJ Fier 308,000 2014-12-19 2014-12-19 34621130012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 112,236 2014-12-18 2014-12-18 34221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001energji nentor 2014kontrat C130322 c130325 c130328 c523335 c301037 c54999 c54992 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 89,128 2014-12-18 2014-12-18 34121130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001energji nentor 2014kontrat c130323 c130324 c130326 c130327 c130329 c64902
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,600 2014-12-18 2014-12-18 34521130012014 Te tjera paga me kontrate Bashkia Raskovec 2113001 tatim ne burim
  Bashkia Roskovec (0909) CANE OSMËNAJ Fier 389,000 2014-12-17 2014-12-18 33221130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 245,000 2014-12-17 2014-12-17 33021130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec 2113001 shperblim lindje
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-12-17 2014-12-17 33321130012014 Uje Bashkia Raskovec 2113001 uje nentor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 24,000 2014-12-17 2014-12-17 32921130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec 2113001 Invalid
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-12-17 2014-12-17 33421130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 internet
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 47,500 2014-12-17 2014-12-17 33121130012014 Udhetim i brendshem Bashkia Raskovec 2113001 dieta
  Bashkia Roskovec (0909) SHEHU BERAT Fier 658,995 2014-12-17 2014-12-17 33521130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec 2113001 karburant nentor 2014