Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,919,523 2014-12-12 2014-12-16 32621130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 149,000 2014-12-12 2014-12-12 32521130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 1,909,650 2014-12-12 2014-12-12 32821130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001Paaaftesi dhe invalid
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,346,033 2014-12-12 2014-12-12 32721130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 60,000 2014-12-10 2014-12-11 32521130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia RAskovec 2113001 pages per jetimet
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 29,618 2014-12-05 2014-12-05 32321130012014 Te tjera shperblime per personelin Bashkia Raskovec 2113001 TATIM NE BURIM
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 790,169 2014-12-04 2014-12-05 32021130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001 pagat tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 221,679 2014-12-05 2014-12-05 32221130012014 Te tjera shperblime per personelin Bashkia Raskovec 2113001 pages sipas listpagesave
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 104,714 2014-12-03 2014-12-03 31521130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia raskovec 2113001 energji tetor 2014 Kontrat C130323 c130325 c59655 c54993
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 44,883 2014-12-03 2014-12-03 32121130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec shperblim per dalie ne pension
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 22,671 2014-12-03 2014-12-03 31621130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia raskovec 2113001 energji tetor 2014 Kontrat C130323 c130325 c59655 c54993
  Bashkia Roskovec (0909) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Fier 476,400 2014-12-03 2014-12-03 31921130012014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme Bashkia raskovec 2113001 siguracion i ndertesave
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-12-03 2014-12-03 31321130012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes Bashkia raskovec 2113001 tatim keshilletaret tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-12-03 2014-12-03 31221130012014 Sherbime te tjera Bashkia raskovec 2113001 keshilletaret tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 6,132 2014-12-03 2014-12-03 31821130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia raskovec 2113001 sherbim postar tetor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 18,043 2014-12-03 2014-12-03 31421130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia raskovec 2113001 energji tetor 2014 Kontrat C130322 c130326 c130327 c130328 c523335 c301037 c54992 c54999 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-12-03 2014-12-03 31721130012014 Sherbime te tjera Bashkia raskovec 2113001 internet
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 100,200 2014-12-01 2014-12-02 30821130012014 Udhetim i brendshem Bashkia Raskovec 2113001dieta ekipi i shahut
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 50,290 2014-12-01 2014-12-02 31121130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001pagat nentor 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,053,925 2014-12-01 2014-12-02 30921130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001pagat nentor 2014