Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) FATMIR XHAFERI Fier 294,890 2014-06-10 2014-06-11 15321130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec2113001 libra
  Bashkia Roskovec (0909) JORGJI LLUKAJ Fier 310,000 2014-06-10 2014-06-11 14621130012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Raskovec2113001 materiale ndricim rrugor
  Bashkia Roskovec (0909) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Fier 73,000 2014-06-10 2014-06-11 15121130012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Raskovec2113001 siguracion mjeti Targa AA183FA Targa
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 150,000 2014-06-04 2014-06-05 14321130012014 Udhetim i brendshem Bashkia Raskovec 2113001 dieta
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,681,024 2014-06-04 2014-06-05 14421130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001 paga maj2014
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 172,963 2014-06-04 2014-06-05 14221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001energji prill 2014 kontrat C130322 c130323 c130325 c130326 c130328 c301037 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-06-03 2014-06-04 14521130012014 Paga baze Paga Roskovec 2113001 Maj
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 8,937 2014-05-28 2014-05-29 14121130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji prill2014 kontrat C130327
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 81,644 2014-05-28 2014-05-29 13921130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji prill2014 kontrat C130329C59656 C54992 C55589 C54993
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 18,842 2014-05-28 2014-05-29 14021130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji prill2014 kontrat C130324 C64902
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 22,080 2014-05-28 2014-05-29 13821130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji prill2014 kontrat C130322 C130323 C130325 C1303026 C130328 C523335 C301037 C54999 C1130
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-05-26 2014-05-27 13721130012014 Sherbime te tjera 2113001 Bashkia Raskovec tataim keshilltaret
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 5,242 2014-05-26 2014-05-27 13321130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji mars2014 kontratc64902
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 596,102 2014-05-26 2014-05-27 13121130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji mars2014 kontrat C130322 C130323 C130325 C130326 c130328 c523335 c301037 c5499 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 95,714 2014-05-26 2014-05-27 13221130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji mars2014 kontrat c130329 c59655 c54992 c55589 c54993
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 29,560 2014-05-26 2014-05-27 13521130012014 Sherbime telefonike 2113001 Bashkia Raskovec2113001telefon prill2014
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 21,151 2014-05-26 2014-05-27 13421130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji mars2014 kontrat C130324 C130327
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-05-26 2014-05-27 13621130012014 Sherbime te tjera 2113001 Bashkia Raskovec keshilltaret
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,115,950 2014-05-21 2014-05-22 13021130012014 Pagese paaftesie PAAFTESI DHE INVALIDE BASHKIA RROSKOVEC MAJ 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,275,711 2014-05-09 2014-05-09 12421130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec Rikonstruksion Shkolla 9 vjecare Alush Grepcka