Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 189,165 2014-04-28 2014-04-28 7921130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji shkurt 2014 kontrat c130329 c59655 c54992 c55589 c54993
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 27,256 2014-04-28 2014-04-28 7521130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec2113001 telefon mars2014
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 16,409 2014-04-28 2014-04-28 7821130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji janar2014 kontrat C130322 c130325 c130326 c130327 c130328 c523335 c301037 c54999 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 118,379 2014-04-28 2014-04-28 7721130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji janar2014 kontrat C130323 C130324 C133329 C59655 C54992 C55589 C54993 c64902
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 29,460 2014-04-28 2014-04-28 7321130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec2113001 Detyrim i prapambetur pages telefoni dhjetor2013
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 28,157 2014-04-28 2014-04-28 8021130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji shkurt 2014 kontrat C130324c130327 c64902
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 2,160 2014-04-28 2014-04-28 8121130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji shkurt 2014 kontrat c130322 c130323 c130325 c130326 c130328 c523335 c301037 c5499 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,013,723 2014-04-21 2014-04-25 6921110132014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve B.Rockovec 2111013 likujdim fature sit nr 2 ndertim trotuari
  Bashkia Roskovec (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 97,628 2014-04-23 2014-04-24 7221130012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Raskovec 2113001 taksa vjetore mjeti BR2034B
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,033,700 2014-04-23 2014-04-24 7121130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 Paaftesi dhe invalid
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 7,385,655 2014-04-22 2014-04-22 7021130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Roskovec 2113001 sit. nr.8 rik. Shkolle 'Alush Grepca "
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,217,451 2014-04-15 2014-04-17 6221130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Ndertim Trotuari
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,550,109 2014-04-11 2014-04-17 6021130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Rikons Shkolle
  Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 5,921,130 2014-04-11 2014-04-17 5921130012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Raskovec2113001 Rikons Shkolle
  Bashkia Roskovec (0909) PNI-2001 Fier 2,466,250 2014-04-15 2014-04-16 6121130012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Raskovec2113001 plan rregullues shkurt 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 70,000 2014-04-10 2014-04-14 5621130012014 Udhetim i brendshem Bashkia Raskovec2113001dieta
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 25,840 2014-04-10 2014-04-11 5521130012014 Shpenzime per honorare Bashkia Raskovec2113001 tatim Keshilletar shkurt mars 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 225,560 2014-04-10 2014-04-11 5421130012014 Shpenzime per honorare Bashkia Raskovec2113001 Keshilletar shkurt mars 2014
  Bashkia Roskovec (0909) MARJANA SHEHAJ Fier 300,000 2014-04-10 2014-04-11 5221130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Raskovec2113001 materiale pastrimi
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 274,521 2014-04-10 2014-04-11 5721130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec2113001 energji sipas akt rakordimit me cez date 28.01.2014 kontrat C301037