Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 28,932 2014-04-10 2014-04-11 5821130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec2113001 tele dhe internet fatur nr717061003
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 49,500 2014-04-03 2014-04-04 4621130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec Shperblime per dalie ne pension
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,657,025 2014-04-01 2014-04-02 4721130012014 Paga baze Bashkia Raskovec2113001 pagat mars2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-04-01 2014-04-02 47/121130012014 Paga baze Bashkia Raskovec2113001 pagat mars2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,950 2014-04-01 2014-04-02 4821130012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Raskovec2113001 pagesa
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,075,700 2014-03-24 2014-03-25 4521130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec paaftesi dhe invalid mars 2014
  Bashkia Roskovec (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 667,396 2014-03-05 2014-03-06 392113001 Unspecified 2113001 2113001Bashkia Raskovec energji elektrike sipas akt rakordimit me CEZ kontratat C59665 C54992 C54999 C54993 C55589 C130322 C130324 C130326
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 176,000 2014-03-03 2014-03-04 3821130012014 Unspecified 2113001Bashkia Raskovec dieta
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-03-03 2014-03-04 3721130012014 Unspecified 2113001Bashkia Raskovec paga gj.civile shkurt2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,645,114 2014-03-03 2014-03-04 3621130012014 Unspecified 2113001Bashkia Raskovec paga shkurt2014
  Bashkia Roskovec (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 85,399 2014-02-26 2014-02-27 3521130012014 Unspecified Bashkia Raskovec 2113001 taksa vjetore mjeti AA183FA viti 2013 dhe 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,165,950 2014-02-24 2014-02-25 3421130012014 Unspecified Bashkia Raskovec2113001 Paaftesi dhe invalid shkurt 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 34,400 2014-02-19 2014-02-21 3121130012014 Unspecified Bashkia raskovec 2113001 dieta ekipi i shahut muaji nentor
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 60,000 2014-02-19 2014-02-21 3221130012014 Unspecified Bashkia raskovec 2113001dieta dhjetor 2013 janar 2014
  Bashkia Roskovec (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 18,840 2014-02-19 2014-02-21 3321130012014 Unspecified Bashkia raskovec 2113001taksa vjetore mjeti AA 777 Cv vit2013 taksa vjetore Mjeti AA 777 Cv vit 2014
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 24,640 2014-02-19 2014-02-19 2521130012014 Unspecified Bashkia raskovec 2113001 tetim keshilletaret dhjetor2013 janar2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 278,400 2014-02-10 2014-02-11 2321130012014 Unspecified BASHKIA ROSKOVEC 2113001 NDIHME EK DHJETOR LIRI HYSKAJ
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 214,760 2014-02-10 2014-02-11 2421130012014 Unspecified B.ROSKOVEC FIER 2113001 PAGESE KESHILLTARE DHJETOR2013;JANAR 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,803 2014-02-05 2014-02-06 2221130012014 Unspecified B.ROSKOVEC FIER 2113001 PAGA JANAR LIRI HYSKAJ
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,645,310 2014-02-05 2014-02-06 2121130012014 Unspecified B.ROSKOVEC FIER 2113001 PAGA JANAR LIRI HYSKAJ