Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 19,800 2014-10-08 2014-10-09 25421130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec 2113001 Shperblim per dalie ne pension
  Bashkia Roskovec (0909) "ABCOM" Fier 10,260 2014-10-08 2014-10-08 25621130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 internet shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) SHEHU BERAT Fier 680,508 2014-10-08 2014-10-08 25721130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec 2113001 karburanti shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-10-01 2014-10-02 25021130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 tatim keshilletaret gusht 2014
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 23,564 2014-10-01 2014-10-02 24821130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec 2113001 telefon gusht 2014 fatura nr 718452151
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,830,323 2014-10-01 2014-10-02 25121130012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Raskovec 2113001 pagat shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 46,954 2014-10-01 2014-10-02 25221130012014 Paga baze Bashkia Raskovec 2113001 pagat shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 2,389,250 2014-10-01 2014-10-02 25321130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 paaftesi dhe invalid
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-10-01 2014-10-02 24921130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 keshilletaret gusht 2014
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,320 2014-09-26 2014-09-29 24721130012014 Uje Bashkia Raskovec uje fatur nr 1407-8910045-1
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 287,200 2014-09-26 2014-09-26 24021130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec ndihma ekonomike korrik
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 279,900 2014-09-26 2014-09-26 24121130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec ndihma ekonomike gusht
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 274,500 2014-09-26 2014-09-26 23921130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec ndihma ekonomike qershor
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,780 2014-09-16 2014-09-17 22321130012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Raskovec 2113001 sherbim postar gusht 2014
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-09-16 2014-09-17 23821130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 104,400 2014-09-16 2014-09-17 23721130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 126,000 2014-09-16 2014-09-17 23221130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 210,000 2014-09-16 2014-09-17 23121130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 285,000 2014-09-16 2014-09-17 23021130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature
  Bashkia Roskovec (0909) SHEHU BERAT Fier 605,500 2014-09-17 2014-09-17 21921130012014 Karburant dhe vaj Bashkia Raskovec 2113001 karburant