Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 122,378,705.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,160 2014-10-31 2014-10-31 28421130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji korrik 2014 kontratC130322 c130323 c130326 c130328 c523335 c301037 c54992 c54999 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 53,944 2014-10-31 2014-10-31 28321130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji korrik 2014 kontratC130325 fat nr 614034743
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 109,148 2014-10-31 2014-10-31 27921130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji qershor 2014 kontrat C130324 c130325 c130327 c130329 c59655 c55589 c54993 fat serie 612838506 612835419 612838501 612835419 612835423 612835420
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 23,764 2014-10-31 2014-10-31 28721130012014 Sherbime telefonike 2113001 Bashkia Raskovec telefon shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 53,866 2014-10-31 2014-10-31 28021130012014 Elektricitet 2113001 Bashkia Raskovec 2113001 energji qershor 2014 kontrat C130322c130323 c130326 c130328 c523335 c301037 c54999 c64902 c1130
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 75,000 2014-10-28 2014-10-29 27821130012014 Udhetim i brendshem Bashkia raskovec 2113001 dieta
  Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 23,764 2014-10-23 2014-10-24 27621130012014 Sherbime telefonike Bashkia Raskovec 2113001 telefon shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 12,720 2014-10-23 2014-10-24 26821130012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes Bashkia Raskovec 2113001 tatim per keshilletaret shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 110,980 2014-10-23 2014-10-24 26721130012014 Sherbime te tjera Bashkia Raskovec 2113001 keshilletaret shtator 2014
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 286,300 2014-10-23 2014-10-23 26621130012014 Pagese paaftesie Bashkia Raskovec 2113001 ndihema ekonomike
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 432,000 2014-10-23 2014-10-23 27021130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 444,000 2014-10-23 2014-10-23 26921130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-10-23 2014-10-23 27521130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-10-23 2014-10-23 27421130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-10-23 2014-10-23 27321130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 174,000 2014-10-23 2014-10-23 27221130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) F I L I P I Fier 243,600 2014-10-23 2014-10-23 27121130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fat
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 84,000 2014-10-14 2014-10-14 26021130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Raskovec 2113001 materiale dezinfektimi
  Bashkia Roskovec (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 2,200 2014-10-14 2014-10-14 25821130012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Raskovec 2113001 tatim ne burim per shperblim per dalie ne pension
  Bashkia Roskovec (0909) OLGA VALLJA Fier 384,000 2014-10-10 2014-10-10 25521130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Bashkia Raskovec 2113001 likujdim fature