Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 28,700 2014-07-18 2014-07-21 16721160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI QERSHOR 2014 KONTR N66093-096--160--103-104-091-099
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 215,343 2014-07-18 2014-07-21 16221160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 23 DT 02.07.2014 NR SER 140422044KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.06-30.6.2014
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 1,000 2014-07-15 2014-07-17 15921160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM NE BURIM
  Bashkia Libohove (1111) EIDA-GJIROKASTER-2012 Gjirokaster 41,860 2014-07-15 2014-07-17 16121160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 370 DT 30.11.2013 NR SER 11348021 UP NR 26 DT 07.11.2013 PV DT 7.11.2013 PV MBI RAST E MOSREALIZ PROCED SE PROKURIMIT
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 17,640 2014-07-15 2014-07-17 15521160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 17,640 2014-07-15 2014-07-17 15421160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,550 2014-07-15 2014-07-17 16021160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 310 DT 07.07.2014 NR SER 13716536 UP NR 53 DT 27.06.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 19,672 2014-07-08 2014-07-10 14821160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 16-28.02.2014 LISTE PAGESA
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 21,756 2014-07-08 2014-07-10 14721160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 16-28.02.2014 LISTE PAGESA
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 215,878 2014-07-08 2014-07-08 14621160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 16-2802.2014 LISTE PAGESA
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,024,550 2014-07-08 2014-07-08 14921160012014 Pagese paaftesie 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI INVALIDE DHE NDIH EKONOMIKE QERSHOR 2014 VKB NR31 DT 25.06.2014
  Bashkia Libohove (1111) MAKSIM KENACI Gjirokaster 41,000 2014-07-08 2014-07-08 14521160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJTJE FAT NR 30-31 DT 30.06.2014 NR SER 4377543-544 UP NR 51-52 DT 24.06.2014 FTES OFERT VLERS PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 9,000 2014-07-08 2014-07-08 15321160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGESE SHERBIMESH UP NR 59 DT 07.07.2014 URDH NR 21 DT 01.07.2014 PV DT 07.07.2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-07-04 2014-07-04 14021160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA QERSHORE 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 922 2014-07-04 2014-07-04 14421160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA FAT NR 73 DT 30.06..2014 NR SER 08744334
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-07-04 2014-07-04 14221160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM QERSHOR 2014 KESHILLTARE LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-07-04 2014-07-04 14121160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA QERSHOR 2014 KESHILLTARE LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,536 2014-07-04 2014-07-04 14321160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA FAT NR 69 DT 29.05.2014 NR SER 08744328
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 56,384 2014-06-27 2014-06-27 13821160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 13 DT 01.06.2014 NR SER 140422034 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 22.04-30.04.2014 DHE 01.05-31.05.2014
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,428 2014-06-27 2014-06-27 13921160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON MAJ 2014 NR KL 310001916725