Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) ARBEN BRINJA Gjirokaster 14,000 2014-09-29 2014-10-01 20521160012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE PASTRIMI FAT NR 20 DT 11.09.2014 NR SER 5946870 UP NR 71 DT 03.09.2014 FTES OFERTE VLERESPERFUDIMT PV
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-09-29 2014-10-01 19821160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM NE BURIM
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 33,600 2014-09-29 2014-10-01 21021160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJTJE GODINE FAT NR 27 DT 23.09.2014 NR SER 13715384 UP NR 79 DT 16.09..2014 FTES OFERTE VLERESIM PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 215,343 2014-09-29 2014-10-01 21121160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 34 DT 03.09.2014 NR SER 140421955 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.08-30.8.2014
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 23,400 2014-09-29 2014-10-01 20321160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE NDERTIM ÇMONTIM PODIUMI FAT NR 23 DT 02.09.2014 NR SER 13715379 UP NR 69 DT 28.08.2014 FTES OFERTE VLERESIM PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,256 2014-09-29 2014-10-01 20021160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 387 DT 01.09.2014 NR SER 15827063 UP NR 67 DT 28.08.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,002 2014-09-29 2014-10-01 20821160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON GUSHT 2014 NR KL 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-09-29 2014-10-01 19621160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT GUSHT 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) ARBEN BRINJA Gjirokaster 50,000 2014-09-29 2014-10-01 20221160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE FAT NR 19 DT 03.09.2014 NR SER 5946869 UP NR 68 DT 28.08.2014 FTES OFERTE VLERESPERFUDIMT PV
  Bashkia Libohove (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 100 2014-09-29 2014-10-01 21321160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE KOMISION PAGESA TE KTHYERA JANAR GUSHT 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-09-29 2014-10-01 19721160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT GUSHT 2014 KESHILLTARET LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 20,760 2014-09-29 2014-10-01 20721160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 114 DT 11.09.2014 NR SER 13732133 UP NR 72 DT 05.09.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUDIMT PV
  Bashkia Libohove (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 18,694 2014-09-29 2014-10-01 20921160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI GUSHT 2014 KONTR N66104-091-161-100-096-093-104-099-160
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 43,373 2014-09-29 2014-10-01 21221160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE GJELBERIM FAT NR 34 DT 03.09.2014 NR SER 140421955 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.08-30.8.2014
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 76,800 2014-09-29 2014-10-01 20421160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJTJE RRUGE FAT NR 25 DT 09.09.2014 NR SER 13715382 UP NR 70 DT 28.08.2014 FTES OFERTE VLERESIM PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 79,000 2014-08-27 2014-09-16 19421160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB VAREZE TENDE FAT NR 125 DT 16.08.2014 NR SER 6997062 UP NR 61 DT 17.07.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 961,450 2014-08-27 2014-08-28 19521160012014 Pagese paaftesie 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI GUSHT 2014 VKB NR 35 DT 20.08.2014
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,000 2014-08-22 2014-08-25 19221160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON KORRIK 2014 NR KL 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 20,714 2014-08-22 2014-08-25 19321160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI KORRIK 2014 KONTR N66091-161-103-196-193-104-099-160
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 431,757 2014-08-15 2014-08-15 17921160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-31.03.2014 LISTE PAGESE