Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,736 2014-05-14 2014-05-16 10621160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTIME FAT NR 53 DT 30.4.2014 NR SER 08744317
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-05-14 2014-05-16 10821160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM KESHILLTARE PRILL 2014
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,780 2014-05-14 2014-05-16 10421160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 85 DT 3.5.2014 NR SER 13716611 UP NR 33 DT 29.04.2014 FTES OFERT VLERES PERFUN
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-05-14 2014-05-16 10721160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE KESHILLTARE PRILL 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 431,757 2014-05-09 2014-05-09 9321160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) LILJANA BILIBASHI Gjirokaster 44,500 2014-05-09 2014-05-09 9921160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE FAT NR 6 DT 29.04.2014 NR SER 5950024 UP NR 32 DT 28.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 21,794 2014-05-09 2014-05-09 10121160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI PRILL 2014 KONTR N066091-099-093--096-160-103--104
  Bashkia Libohove (1111) ROLAND BRAHO Gjirokaster 8,000 2014-05-09 2014-05-09 9821160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE TONERA FAT NR 13 DT 29.04.2014 NR SER 7003060 UP NR 31 DT 24.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) ALIMADHI Gjirokaster 179,125 2014-05-09 2014-05-09 10021160012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2116001 BASHKI LIBOHOVE EKZEKUTIM VENDIM GJYQESOR V KB NR 39 DT 30.05.2012
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,040,400 2014-05-09 2014-05-09 10221160012014 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAFTESI DHE NDIHME MARS 2014
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 5,760 2014-05-09 2014-05-09 9721160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE TONERA FAT NR 64 DT 3.5.2014 NR SER 13732080 UP NR 34 DT 30.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,512 2014-05-08 2014-05-08 9421160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 39,844 2014-05-08 2014-05-08 9521160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 1,335 2014-05-08 2014-05-08 9221160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI MARS 2014 KONTR N6610-N66161-N66107
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 197,999 2014-05-08 2014-05-08 9121160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2116001 BASHKI LIBOHOVE RIKONSTR VARREZASH FAT NR 14 DT 23.04.2014 NR SER 13715315 UP NR 18 DT 24.03.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-05-08 2014-05-08 9621160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA PRILL 2014 GJ CIVIL
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 5,560 2014-04-21 2014-04-22 8821160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON MARS 2014 NR KL 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 24,660 2014-04-21 2014-04-22 9021160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI TONERA FAT NR 57 DT 17.04.2014 NR SER 13732070 UP NR 29 DT 14.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 105,600 2014-04-21 2014-04-22 8921160012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2116001 BASHKI LIBOHOVE PJESE KEMBIMI FAT NR 144 DT 16.4.2014 NR SER 13255119 UP NR 30 DT 14.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 96,000 2014-04-16 2014-04-17 8221160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2116001 BASHKI LIBOHOVE BLERJE PAISJE FAT NR 50 DT 4.4.2014 UP NR 21 DT 01.04.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND