Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 8,724 2014-04-16 2014-04-17 8621160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON NR KL 310001916725 NR 088122091
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 16,000 2014-04-16 2014-04-17 8521160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE ABONIM FLET ZYRTARE FAT NR 9 DT 7.4.2014 NR SER 11516613
  Bashkia Libohove (1111) ALIMADHI Gjirokaster 20,000 2014-04-16 2014-04-17 8721160012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2116001 BASHKI LIBOHOVE DETYRIM NGA VENDIMET GJYQESORE VKB NR 39 DT 30.05.2012
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 25,920 2014-04-16 2014-04-17 8321160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB PAISJE ZYRE FAT NR 53DT 10.4.2014 NR SER 13732066 UP NR 26 DT 07.04.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) LILJANA BILIBASHI Gjirokaster 40,100 2014-04-16 2014-04-17 8421160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE RIKONS K.U.B. FAT NR 5 DT 9.4.2014 NR SER 5950022 UP NR 27 DT 7.4.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 64,414 2014-04-16 2014-04-17 8121160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI KONTR N66091-093-096--160-103-104-099-107-161
  Bashkia Libohove (1111) LILJANA BILIBASHI Gjirokaster 53,550 2014-04-09 2014-04-10 7821160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB RRUGE DHE GODINE FAT NR 3 DT 3.4.2014 NR SER 5950019-20 UP NR 23 DT 01.04.2014 FTES OFERTA
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,550 2014-04-09 2014-04-10 8021160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 117 DT 02.04.2014 UP NR 20 DT 31.03.2014 FTES OFERTE VLERS PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,079,440 2014-04-09 2014-04-09 7721160012014 Pagese paaftesie 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI INVALIDE DHE NE MARS 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,512 2014-04-09 2014-04-09 6921160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT DHJETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 414,617 2014-04-09 2014-04-09 6821160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT DHJETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 37,347 2014-04-09 2014-04-09 7021160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT DHJETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,016 2014-04-09 2014-04-09 7921160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTIM MARS 2014 FAT NR 49 DHE 51 DT 31.03.2014 NR SER 08744313-315
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,512 2014-04-04 2014-04-07 6621160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 37,347 2014-04-04 2014-04-07 6721160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 414,617 2014-04-04 2014-04-07 6521160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) LILJANA BILIBASHI Gjirokaster 18,500 2014-04-04 2014-04-07 6421160012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERJALE FATURA NR 2 DT 28.03.2014 NR SERIALE 595018 UP DT 27.03.2014 NR 19 FTES PER OFERTE VLERESOM PERFUND FLETE HYRJE
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-04-03 2014-04-04 5921160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 37,347 2014-04-03 2014-04-04 5721160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA TETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 414,617 2014-04-03 2014-04-04 5521160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA TETOR 2013