Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,550 2014-02-12 2014-02-13 312116001 2014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 24 DT 31.01.2014 NR SER 08212449 UP NR 2 DT 21.01.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 425,850 2014-02-12 2014-02-13 2321160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-30.09.2013
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 39,960 2014-02-12 2014-02-13 3021160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PJESE KEMBIMI FAT NR 23 DT 29.01.2014 NR SER 08212448 UP NR 4 DT 27.01.2014 VLERES PERF FTES OFERT
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 45,110 2014-02-12 2014-02-13 2421160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-30.09.2013
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 37,949 2014-02-12 2014-02-13 2521160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-30.09.2013
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 16,283 2014-02-11 2014-02-12 2721160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA JANAR 2014 FAT NR 43 44 DT 31.01.2014 NR SER 08744309-310
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,040,480 2014-02-11 2014-02-12 2821160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI INVALIDE SHE NE JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 21,000 2014-02-11 2014-02-12 2921160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 13 DT 28.01.2014 NR SER 11349869-70 UP NR 3 DT 23.01.2014 FTES OFERT DT 24.01.2014 VLERS PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 223,223 2014-02-06 2014-02-07 2221160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE FONDE SIPERMARJE JANAR 2014 KONTR DT 03.01.2014 FAT NR 1 DT 31.01.2014 NR SER 6997051 SIT PUNIMESH
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-02-04 2014-02-05 2621160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 32,936 2014-01-29 2014-01-30 1921160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI KONTR N66091 N66093 N66096 N66160 N66103 N66104 N66091 N66099
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 17,290 2014-01-23 2014-01-24 1821160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA DHJETOR 2013 FAT NR 39 40 DT 31.12.2013 NR SER 08744305 08744306
  Bashkia Libohove (1111) ALBPRINT Gjirokaster 11,736 2014-01-24 2014-01-24 2021160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 1522 DT 14.01.2014 NR SER 12147616 UP NR 1 DT 12.01.2014 FTES OFERTE NJOFT FITUES
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 6,021 2014-01-23 2014-01-24 2121160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON DHJETOR 2013 NR TEL 088122091
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,022,850 2014-01-15 2014-01-15 172116001 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI DHE NDIHME SHTATOR TETOR NENTOR 2013 VKB NR 44 47 48 DT 23.09 23.10 23.12.2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 201,798 2014-01-13 2014-01-13 121160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT 16-30.06.2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 21,224 2014-01-13 2014-01-13 221160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT 16-30.06.2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 47,532 2014-01-13 2014-01-13 321160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT DHJETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 18,222 2014-01-13 2014-01-13 421160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT 16-30.06.2013
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 42,446 2014-01-10 2014-01-10 621160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT 1-31.07.2013