Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-04-03 2014-04-04 6221160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MARS 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,512 2014-04-03 2014-04-04 5621160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA TETOR 2013
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 8,550 2014-04-03 2014-04-04 6321160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI KONTR N66091
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-04-03 2014-04-04 6121160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-04-03 2014-04-04 6021160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE KESHILLTARE LISTE PAGESA MARS 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-04-03 2014-04-04 5821160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE KESHILLTARE LISTE PAGESA SHKURT 2014
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,824 2014-03-25 2014-03-26 5421160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE , sherbime postare, ft nr 1 dt 28/02/2014
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 7,492 2014-03-19 2014-03-20 5021160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGESA TE TJERA FAT NR 44 DT 28.02.2014 NR SER 11516666
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,780 2014-03-19 2014-03-20 5321160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 78 DT 07.03.2014 NR SER 13255153 UP NR 13 DT 04.03.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,168,010 2014-03-13 2014-03-17 5221160012014 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI DHE NE SHKURT 2014 VENDIM NR 24 DT 11.03.2014
  Bashkia Libohove (1111) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Gjirokaster 14,600 2014-03-13 2014-03-17 4621160012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2116001 BASHKI LIBOHOVE SIGURACION FAT NR 82 DT 2012.2013 NR SER 1050662
  Bashkia Libohove (1111) ARBEN BRINJA Gjirokaster 9,500 2014-03-13 2014-03-17 5121160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2116001 BASHKI LIBOHOVE TE TJERA MATERIALE FAT NR 15 DT 07.03.2014 UP NR 15 DT 15.03.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) ARBEN BRINJA Gjirokaster 49,500 2014-03-06 2014-03-06 4421160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE PASTRIMI FAT NR 12 DT 20.02.2014 NR SER 5946861 UP NR 10 DT 18.02.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,594 2014-03-06 2014-03-06 4521160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 54 DT 21.02.2014 NR SER 08212479 UP NR 7 DT 06.02.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-03-05 2014-03-05 4324450012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA SHKURT 2014 GJENDJA CIVILE
  Bashkia Libohove (1111) C O L O M B O Gjirokaster 22,080 2014-02-20 2014-02-20 4021160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI BOJE PRINTERI FAT NR 73 DT 11.02.2014 NR SER 12959333 UP NR 6 DT 04.02.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,630 2014-02-20 2014-02-20 4221160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM I KESHILLTAREVE JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,670 2014-02-20 2014-02-20 4121160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT E KESHILLTAREVE JANAR 2014
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 79,065 2014-02-17 2014-02-18 3921160012014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE FONDE SIPERMARJE 1-10.02.2014 2014 KONTR DT 03.01.2014 FAT NR 2 DT 10.02.2014 NR SER 6997052 SIT PUNIMESH DT 10.02.2014
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 48,000 2014-02-12 2014-02-13 322116001 2014 Unspecified 2116001 BASHKI LIBOHOVE PJESE KEMBIMI FAT NR 25 DT 31.01.2014 NR SER 08212450 UP NR 5 DT 31.01.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMTAR