Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) CITRUS Gjirokaster 36,840 2014-10-21 2014-10-21 24321160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI DHE SHTYPSHKRIME, UP NR 81 DT 09.10.2014, FATURA NR 229 NR SERIAL 17499029, FH NR 44DT 13.10.2014
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,000 2014-10-21 2014-10-21 24121160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON SHTATOR 2014 NR KLIENTIT 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,053 2014-10-15 2014-10-16 23421160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 442 DT 08.10.2014 NR SER 15827118 UP NR 80 DT 26.09.2014 FTES OFERTE PV
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 54,060 2014-10-15 2014-10-16 23021160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 43,373 2014-10-15 2014-10-16 24021160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE GJELBERIMI FAT NR 45 DT 01.10.2014 NR SER 10421966 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.09-30.9.2014
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 24,280 2014-10-15 2014-10-16 23121160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 215,343 2014-10-15 2014-10-16 23921160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 45 DT 01.10.2014 NR SER 10421966 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.09-30.9.2014
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 54,695 2014-10-07 2014-10-08 22121160012014 Shtesa page te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA PRILL 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 303,265 2014-10-07 2014-10-08 21921160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA PRILL 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-10-07 2014-10-08 21521160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA SHTATOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 966,300 2014-10-07 2014-10-08 21421160012014 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESIINVALIDE NDIHME SHTATOR 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 21,756 2014-10-07 2014-10-08 22021160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA PRILL 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-10-07 2014-10-08 21721160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM NE BURIM PAGA SHTATOR 2014 LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 81,000 2014-10-07 2014-10-08 22221160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE FAT NR 15 DT 30.09.2014 NR SER 6997065 UP NR 76 DT 10.09.2014 FTES OFERTE VLERES PERUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) ND.UJESJELLESI GJIROKASTER Gjirokaster 86,400 2014-10-07 2014-10-08 22921160012014 Uje 2116001 BASHKI LIBOHOVE UJE FAT NR 114 DHE 72 DT 30.09.2014 NR SER 13250917-15979659
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,170 2014-10-07 2014-10-08 21821160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTIM 1248 LEKE DHE TE TJERA 6922 LEKE FAT NR 6-7 DT 30.09.2014 NR SER 08748449-11512373
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-10-07 2014-10-08 21621160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA SHTATOR 2014 LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 116,050 2014-09-29 2014-10-01 20621160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJ GODINE MATERIALE FAT NR 14 DT 08.09.2014 NR SER 5950033 UP NR 71 DT 03.09.2014 FTES OFERTE VLERESPERFUDIMT PV
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 13,520 2014-09-29 2014-10-01 19921160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA GUSHT 2014 FAT NR 1 DHE 2 DT 30.08.2014 NR SER 11512369 DHE 11512373
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 67,200 2014-09-29 2014-10-01 20121160012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2116001 BASHKI LIBOHOVE PJESE KEMBIMI FAT NR 3389 DT 02.09.2014 NR SER 15827065 UP NR 66 DT 28.08.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUDIMTAR