Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) TERRA MARBLE Gjirokaster 210,000 2014-11-14 2014-11-17 27021160012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2116001 BASHKI LIBOHOVE DRU ZJARRI FAT NR 23 DT 10.11.2014 NR SER 08206775 UP NR 93 DT 07.11.2014 VLERES PERF UP NR 75 DT 10.09.2014 DHE UP NR 77 DT 14.09.2014
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 77,020 2014-11-14 2014-11-17 25721160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) DREJT.TRANS.RRUGOR GJIROK Gjirokaster 16,163 2014-11-14 2014-11-17 25921160012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2116001 BASHKI LIBOHOVE TAKSE RREGJISTRIM AUTOMJETI
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 5,880 2014-11-14 2014-11-17 26721160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE TONER FAT NR 148 DT 31.10.2014 NR SER 17692476 UP NR 87 DT 27.10.2014 FTES OFERT VLERES PERF PV
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 21,756 2014-11-14 2014-11-17 25621160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 303,265 2014-11-14 2014-11-17 25521160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 40,457 2014-11-14 2014-11-17 25821160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT 478 DT 05.11.2014 NR SER 15827154 UP NR 88 DT 28.10.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 215,343 2014-11-14 2014-11-17 26821160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 52 DT 03.11.2014 NR SER 10421973 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.10-31.10.2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-11-06 2014-11-07 24721160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA TETOR 2014
  Bashkia Libohove (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 23,763 2014-11-06 2014-11-07 25121160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI TETOR 2014 KONTR N66104-103-161-100-096-093-099-160-091
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-11-06 2014-11-07 24821160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA TETOR 2014 KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 985,900 2014-11-06 2014-11-07 25421160012014 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI DHE NDIHME TETOR 2014
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 35,400 2014-11-06 2014-11-07 25321160012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2116001 BASHKI LIBOHOVE PJESEKEMBIMI FAT NR 472 DT 30.10.2014 NR SER 15827148 UP NR 89 DT 28.10.2014 FTES OFERTE VLERES PRFUND
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 76,000 2014-11-06 2014-11-07 25221160012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT NR 17 DT 03.11.2014 NR SER 6997067 UP NR 45 DT 24.10.2014 FTES OFERTE DT 27.10.2014 VLERES PERF NJOFT OPERATORI
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-11-06 2014-11-07 24921160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,397 2014-11-06 2014-11-07 25021160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA TETOR 2014 FAT NR 9-10 DT 31.10.2014 NR SER 11512384-2385
  Bashkia Libohove (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 340 2014-10-29 2014-10-29 24621160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI SHTATOR 2014 NR KONTR N66107
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 18,500 2014-10-29 2014-10-29 24521160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINASH FAT NR 18 DT 25.10.2014 NR SER 5950037 UP NR 82 DT 17.10.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) MAKSIM KENACI Gjirokaster 30,500 2014-10-29 2014-10-29 24421160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB RRUGE FAT NR 32-33 DT 24.10.2014 NR SER 4377545-546 UP NR 83-84 DT 22.10.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 21,080 2014-10-21 2014-10-21 24221160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE , ENERGJI SHTATOR,