Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-12-11 2014-12-12 29721160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM BURIM PAGA KESHILLTARET NENTOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 34,200 2014-12-11 2014-12-12 29021160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJTJE FAT NR 21 DT 04.12.2014 NR SER 5950041 UP NR 99 DT 02.12.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 6,640 2014-12-11 2014-12-12 28921160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 80 2014-12-11 2014-12-12 286K21160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE KOMIS BANKAR TERHEQJE ME ÇEK 00311103 SHPERBLIM LINDJE NGA DIANA BRINJA NR 300879235
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 6,640 2014-12-11 2014-12-12 28821160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-12-11 2014-12-12 29621160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA KESHILLTARET NENTOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) CITRUS Gjirokaster 7,080 2014-12-04 2014-12-05 27821160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 280 DT 04.11.2014 NR SER 17499080 UP NR 91 DT 10.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF NJOFT FITUES
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 35,000 2014-12-04 2014-12-05 28421160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT NR 21 DT 17.11.2014 NR SER 6997071 UP NR 97 DT 17.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF NJOFT FITUES
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 4,300 2014-12-04 2014-12-05 27721160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT NR 10 DT 17.11.2014 NR SER 5950040 UP NR 95 DT 13.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF NJOFT FITUES
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-12-03 2014-12-04 27921160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2014 LISTE PAGESE GJENDJA CIVILE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 12,140 2014-12-03 2014-12-04 27421160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 21,200 2014-12-03 2014-12-04 27621160012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT NR 18 DT 17.11.2014 NR SER 6997068 UP NR 94 DT 10.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-12-03 2014-12-04 28021160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA NENTOR 2014 LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 9,900 2014-12-03 2014-12-04 28321160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT NR 19 DT 21.11.2014 NR SER 6997069 UP NR 96 DT 17.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF NJOFT FITUES
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 5,500 2014-12-03 2014-12-04 27221160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 80,400 2014-12-03 2014-12-04 27521160012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB GODINE FAT DT 17.11.2014 NR SER 18419001 UP NR 92 DT 06.11.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 6,640 2014-12-03 2014-12-04 27321160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 990,530 2014-12-03 2014-12-04 28221160012014 Ndihme ekonomike 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI NENTOR 2014
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-12-03 2014-12-04 28121160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM NE BURIM LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 43,373 2014-11-14 2014-11-17 26921160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE GJELBERIMI FAT NR 52 DT 03.11.2014 NR SER 10421973 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.10-31.10.2014