Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 279,786 2014-06-27 2014-06-27 13721160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 13 DT 01.06.2014 NR SER 140422034 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 22.04-30.04.2014 DHE 01.05-31.05.2014
  Bashkia Libohove (1111) LIBOHOVA Gjirokaster 71,400 2014-06-20 2014-06-23 13521160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2116001 BASHKI LIBOHOVE ESKURSION FAT NR 7 DT 20.06.2014 NR SER 11865057 UP NR 50 DT 16.06.2014 FTES OFERT VLERES PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) FATMIR XHAFERI Gjirokaster 32,890 2014-06-20 2014-06-23 13621160012014 Libra dhe publikime profesionale 2116001 BASHKI LIBOHOVE LIBRA ARTISTIK FAT NR 29 DT 30.05.2014 NR SER 11201983
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 51,000 2014-06-20 2014-06-23 13321160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE FAT NR 8 DT 18.06.2014 NR SER 6997058 MIREM RRUGES TEQE FUSHE UP NR 49 DT 13.06.2014 FTES OFERTE NJOFT FITUES VLERS PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 32,998 2014-06-20 2014-06-23 13221160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE FAT NR 7 DT 17.06.2014 NR SER 6997057 MIREM PIKES GRUMBULL MBETURINAVE UP NR 48 DT 04.06.2014 FTES OFERTE NJOFT FITUES VLERS PERFUNDIMTAR
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 19,411 2014-06-20 2014-06-23 13421160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI MAJ 2014 KONTR N66104-66091--161-103-196-193-099-160
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,320 2014-06-19 2014-06-20 13021160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 246 DT 03.06.2014 NR SER 13716672 UP NR 45 DT 30.05.2014 FTES OFER VLERS PERF
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 5,880 2014-06-19 2014-06-20 13121160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMBAJTJE PAISJE FAT NR 77 DT 06.06.2014 NR SER 13732093 UP NR 46 DT 03.06.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 20,172 2014-06-10 2014-06-10 12621160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-15.2.2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 215,878 2014-06-10 2014-06-10 12421160012014 Shtese page per funksionin 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-15.2.2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 21,756 2014-06-10 2014-06-10 12521160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-15.2.2014
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-06-05 2014-06-05 12221160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MAJ 2014,TAB
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,026,970 2014-06-05 2014-06-05 12021160012014 Pagese paaftesie 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI DHE NDIHME MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-06-05 2014-06-05 12321160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-06-05 2014-06-05 12121160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGAT KESHILLTARET MAJ 2014
  Bashkia Libohove (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 1,284 2014-05-29 2014-05-29 11821160012014 Elektricitet 2116001 BASHKI LIBOHOVE ENERGJI KONTR N6610 -N 66161 N66107 PRILL 2014
  Bashkia Libohove (1111) CITRUS Gjirokaster 25,200 2014-05-29 2014-05-29 11921160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 80 DT 22.05.2014 NR SER 14631830 UP NR 39 DT 19.05.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 4,844 2014-05-22 2014-05-23 11621160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON PRILL 2014 NR 088122091 NR KL 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 14,080 2014-05-22 2014-05-23 11521160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI FAT NR 270 DT 15.05.2014 NR SER 11344962 UP NR 37 DT 13.05.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,410 2014-05-14 2014-05-16 10521160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGESA SHERBIME TE TJERA FAT NR 54 DT 30.3.2014 NR SER 08744319 AGJENT TATIMOR