Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 28,307,994.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 39,844 2014-08-15 2014-08-15 18121160012014 Shtesa page te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-31.03.2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 68,787 2014-08-15 2014-08-15 17521160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA KORRIK 2014 LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 43,512 2014-08-15 2014-08-15 18021160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA 1-31.03.2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,643 2014-08-15 2014-08-15 17621160012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2116001 BASHKI LIBOHOVE TATIM BURIM KORRIK 2014 LISTE PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 49,622 2014-08-15 2014-08-15 17421160012014 Paga baze 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAGA KORRIK 2014 LISTE PAGESE GJ CIVILE
  Bashkia Libohove (1111) LORENC LAZO Gjirokaster 21,360 2014-08-12 2014-08-14 17821160012014 Kancelari 2116001 BASHKI LIBOHOVE KANCELARI BOJE PRINTERI FAT NR 92 DT 12.07.2014 NR SER 13732110 UP NR 60 DT 09.07.2014 FTES OFERT VLERES PERFUND
  Bashkia Libohove (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 42,435 2014-08-12 2014-08-14 19121160012014 Karburant dhe vaj 2116001 BASHKI LIBOHOVE KARBURANT FAT NR 341 DT 04.08.2014 NR SER 13716567
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 20,550 2014-08-12 2014-08-14 19021160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE MIREMB RUGE FAT NR 12 DT 06.08.2014 NR SER 5950030 UP NR 65 DT 04.08.2014 FTES OFERT VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 43,373 2014-08-12 2014-08-14 18921160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE GJELBERIM FAT NR 28 DT 01.08.2014 NR SER 140422049 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.07-31.07.2014
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 215,343 2014-08-12 2014-08-14 18821160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE PASTRIM DHE MIREM VAREZE FAT NR 28 DT 01.08.2014 NR SER 140422049 KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.07-31.07.2014
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 984,530 2014-08-12 2014-08-14 17321160012014 Pagese paaftesie 2116001 BASHKI LIBOHOVE PAAFTESI DHE NE MAJ 2014 VEKB NR 32 DT 30.07.2014
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 12,128 2014-08-12 2014-08-14 17721160012014 Sherbime te tjera 2116001 BASHKI LIBOHOVE POSTA FAT DHE TE TJERA FAT NR 7-8 DT 30.07.2014 NR SER 11512363-62
  Bashkia Libohove (1111) ARJANA ÇOMO Gjirokaster 21,000 2014-07-29 2014-07-30 17121160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2116001 BASHKI LIBOHOVE URA LAGJE MARINE FAT NR 10 DT 25.07.2014 NR SER 6997060 UP NR 62 DT 17.07.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) BILIBASHI Gjirokaster 62,400 2014-07-29 2014-07-30 17221160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE MIREMB RRUGE FAT NR 18 DT 24.07.2014 NR SER 13715371 UP NR 63 DT 22.07.2014 FTES OFERTE VLERES PERF
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 11,000 2014-07-21 2014-07-22 16821160012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE MIREMB FAT NR 7 DT 16.05..2014 NR SER 5950025 UP NR 38 DT 13.05..2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) LIDJANA BILIBASHI Gjirokaster 44,500 2014-07-21 2014-07-22 16921160012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2116001 BASHKI LIBOHOVE MATERIALE MIREMB FAT NR 6 DT 29.04.2014 NR SER 5950024 UP NR 32 DT 28.04.2014 FTES OFERTE VLERES PERFUNDIMT
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 12,140 2014-07-18 2014-07-21 16521160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 12,140 2014-07-18 2014-07-21 16421160012014 Udhetim i brendshem 2116001 BASHKI LIBOHOVE DIETA LISTE PAGESE
  Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,000 2014-07-18 2014-07-21 16621160012014 Sherbime telefonike 2116001 BASHKI LIBOHOVE TELEFON QERSHOR 2014 NR KL 310001916725
  Bashkia Libohove (1111) DU&KO Gjirokaster 43,373 2014-07-18 2014-07-21 16321160012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2116001 BASHKI LIBOHOVE GJELBERIM FAT NR 23 DT 02.07.2014 NR SER 140422044KONTR DT 22.04.2014 SIT PUNIMESH DT 01.06-30.6.2014