Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 421,454,495.00 1,576 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,011,980 2021-10-08 2021-10-11 59310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 fat nr 22037 dt 30.8.2021 fh nr 859 dt 31.08.2021.pv dt 31.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,084,554 2021-10-08 2021-10-11 58910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoderblerje oksigjen mjekesor kon ne vazh nr 1007 dt 28.04.2021 amedim kon nr 173 dt 30.07.2021 fat nr 21866 dt 25.08.2021 fh nr 851 dt 25.08.2021 pv dt 25.08.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 21910130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22635 dt 17.09.2021, FH 6 dt 17.09.2021, PV marrje dorezim nr 54 dt 17.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 22,118 2021-10-07 2021-10-08 22110130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22957 dt 28.09.2021, FH 8 dt 28.09.2021, PV marrje dorezim nr 56 dt 28.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 20710130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22306 dt 07.09.2021, FH 4 dt 07.09.2021, PV marrje dorezim nr 53 dt 07.09.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-10-07 2021-10-08 22010130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontrate 238 dt 01.08.2021, fat 22876 dt 25.09.2021, FH 7 dt 25.09.2021, PV marrje dorezim nr 55 dt 25.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) Messer Albagaz Elbasan 536,048 2021-10-06 2021-10-07 64810130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit blerje oksigjen tender mareveshje kuader kont nr 1089 dt 21.07.2021 fat 22897/2021 fh nr 58 dt 27.09.2021 pv dt 27.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 79,344 2021-10-05 2021-10-07 62810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/463 dt 15.6.21, ft 22174/2021 dt 2.9.21, fh 29 dt 2.9.21,pvpm 2.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 13,824 2021-10-05 2021-10-07 62710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, vazhdim kont. 33/298 dt 30.12.20, ft 22405/2021 dt 10.9.21, fh 30 dt 10.9.21
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-10-06 2021-10-07 62810130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22280 DT 07.09.2021 F.H NR 89 DT 07.09.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-10-06 2021-10-07 62910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR KONT NR 2866 DT 02.08.2021 FAT NR 22378 DT 09.09.2021 F.H NR 90 DT 09.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) Messer Albagaz Tirane 720,463 2021-10-05 2021-10-06 63710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT oksigjen, up 41 dt 27.1.20, m.kuader 457/46 dt 29.4.20, kont. 33/496 dt 2.9.21, ft 22173/2021 dt 2.9.21, fh 28 dt 2.9.21, pvpm 2.9.21
  Sp. Delvine (3704) Messer Albagaz Delvine 41,472 2021-09-29 2021-09-30 13910130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik faturen e lektronike nr 22066 data 01.09.2021,22589 data 16.09.2021 data 16.09. 2021 Spitali Delvine
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-09-29 2021-09-30 28410130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.22674 date 19.09.2021,flet hyrje nr.88 date 19.09.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-09-28 2021-09-29 59010130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 22750 dt 21.09.2021 fl hyrje nr 131 dt 22.09.2021 kontrata nr 2503 pvmarrje ne dorezim tender i ministrise
  Sp. Kruje (0716) Messer Albagaz Kruje 44,237 2021-09-28 2021-09-29 42310130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje oksigjen i gazte mjeksor kontrata nr 266 dt 09.04.2021 lik i fat nr 22780/2021 fh nr 112 dt 22.09.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-09-27 2021-09-28 57810130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 22675 dt 19.09.2021 fl hyrje nr 130 raporti perfundimtar nr 791 kontrata nr 2503 dt 01.07.2021 prverbal bashkelidhur
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-09-27 2021-09-28 40710130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,fature nr.21856+FH nr.125++PVMD dt.25.08.2021
  Sp. Kolonje (1514) Messer Albagaz Kolonje 44,237 2021-09-24 2021-09-27 25910130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore up nr 31 dt 16.09.2021,lik i fat nr 22766/2021 dt 22.09.2021,fh nr 18 dt 22.09.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 22.09.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 27,994 2021-09-24 2021-09-27 40410130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pgradec likujdon blerje oksigjen,Kontr.nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.21709 +FH nr.122+PVMD dt.20.08.2021