Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 425,946,663.00 1,615 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 88,474 2021-11-24 2021-11-25 78610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 4221 DT 28.09.2021 FAT NR 24153 DT 08.11.2021 F.H NR 110 DT 08.11.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,094,980 2021-11-23 2021-11-24 75010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjeksor kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23964 dt 01.11.2021 ,fh nr 954 dt 01.11.2021 pv dt 01.11.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 1,535,436 2021-11-22 2021-11-23 65610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONTRATE NR 237 DT.15.02.21,FAT.23513,23946/2021 DHE F.HYRJE NR.39,41 DT.17.10.2021,30.10.2021,UB 40333
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 796,152 2021-11-22 2021-11-23 73510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje oksigjen kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 24126 dt 05.11.2021 fh nr 970 dt 05.11.2021 pv dt 05.11.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 48,384 2021-11-17 2021-11-18 33210130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontr 238 dt 01.08.2021, fat 24218 dt 09.11.2021, FH 16 dt 09.11.2021, PV marrje dorzim nr 63 dt 09.11.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 55,296 2021-11-17 2021-11-18 33110130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontr 238 dt 01.08.2021, fat 24027 dt 02.11.2021, FH 15 dt 02.11.2021, PV marrje dorzim nr 62 dt 02.11.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 977,723 2021-11-17 2021-11-18 71710130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje blerje oksigjen mjekesor kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23829 dt 27.10.2021 fh nr 947 dt 28.10.2021 pv dt 28.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 971,766 2021-11-17 2021-11-18 71410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje blerje oksigjen mjekesor kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23722 dt 25.10.2021 fh nr 943 dt 25.10.2021 pv dt 25.10.2021
  Sp. Bulqize (0603) Messer Albagaz Bulqize 13,824 2021-11-16 2021-11-17 26710130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje oksigjen spitalor, kontr. dt 17.12.2020, fat nr.24219/2021 dt.09.11.2021, fh nr.67 dt.10.11.2021, pvmd dt.10.11.2021.
  Sp. Kruje (0716) Messer Albagaz Kruje 34,560 2021-11-12 2021-11-17 49210130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Oksigjen i gazte mjeksor kontrata nr 266 dt 09.04.2021 lik i fat nr 24111/2021 fh nr 138 dt 05.11.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,003,856 2021-11-16 2021-11-17 70810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen mjekesor kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23554 dt 19.10.2021 pv dt 19.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 999,117 2021-11-15 2021-11-16 70310130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materjale mjekimi per sherbimi e hemodiailizes kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23405 dt 13.10.2021 fh nr 926 dt 13.10.2021 pv dt 13.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 753,501 2021-11-15 2021-11-16 70410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23480 dt 15.10.2021 fh nr 931 dt 18.10.2021 pv dt 18.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 557,171 2021-11-11 2021-11-15 52810130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.MSHMS NR 457/46 DT 29.04.2020 fat nr 24063/2021, date 03.11.2021, fh 33,date 03.11.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) Messer Albagaz Tirane 1,245,680 2021-11-11 2021-11-15 52910130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik oksigj spitalor sipas kont ne vazhdim nr 43/1 dt 14.1.2021.MSHMS nr 457/46 DT 29.04.2020 fat nr 24092/2021, date 04.11.2021, fh 34,date 04.11.2021
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 165,888 2021-11-11 2021-11-12 29310130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Rajonal Diber 1013015 oksigjen, UP 12/1 dt 22.06.2021, njoft fituesi 12/8 dt 26.07.2021, kontr 238 dt 01.08.2021, fat 23378 FH 11 PV marje dorzim nr 58 dt 12.10.21. Fat 23574 FH 12 PV marrj dorz nr 60 dt 20.10.21, Fat 23718 FH 13
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 120,000 2021-11-11 2021-11-12 13510051152021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 QTTB KORCE SHPENZIME BLERJE AZOT TE LENGSHEM UR.PROKURIMI NR 23 DT 26.10.2021,P VERBAL LLOG FOND LIMIT DT 25.10.2021 P VERBAL DT 28.10.2021,FAT NR 23848/2021 DT 28.10.2021,F.HYRJE NR.27 DT.28.10.2021,UB 42016
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 1,052,870 2021-11-11 2021-11-12 69010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje oksigjen kon ne vazh nr 2233 dt 01.10.2021 fat nr 23319 dt 11.10.2021 fh nr 911 dt 11.10.2021 pv dt 11.10.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 9,000 2021-11-10 2021-11-12 28010051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik blerje akull i thate,ft 23816/2021 dt 27.10.2021,fh nr 73 dt 27.10.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2021-11-09 2021-11-11 69110130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjen mjekesor kontrate 3746 dt 06.10.2021 fat 24008 dt 02.11.2021 fl hyrje nr 159 dt 02.11.2021 raporti perfundimtar up nr 42, 42/1