Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 497,272,162.00 1,830 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-12-29 2021-12-30 60510130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.25334+FH n.215+PVMD dt.21.12.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 33,178 2021-12-29 2021-12-30 60410130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.25278+FH n.214+PVMD dt.18.12.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 19,345 2021-12-29 2021-12-30 61910130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.42 dt.02.06.2021,Fatura nr.25556+FH n.216+PVMD dt.29.12.2021
  Spitali Shkoder (3333) Messer Albagaz Shkoder 968,245 2021-12-29 2021-12-30 87610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Spitali Rajonal Shkoder ,Blerje oksigjen mjeksor draf marr kuader nr 1006 dt 28.04.2021 kon nre 2233 dt 01.10.2021-30.11.2021amendim kon 2823 dt 26.11.2021, ft 25333/2021 dt 21.12.2021, fletehyrje nr 1036+pcv dt 21.12.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-12-24 2021-12-29 85410130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 25329 dt 179 dt 21.12.2021 fl hyrje nr 179 dt 21.12.2021 raporti perfundimtar kontrata nr 3746 dt 06.10.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 165,888 2021-12-28 2021-12-29 91210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor permbledhese faturave dt 24.12.2021 kontr 459/8 dt 30.06.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 44,237 2021-12-28 2021-12-29 42210130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 up nr.35 date 01.11.2021,ftese ofert,njoftim fitues app,fat nr.25486 date 28.12.2021,flet hyrje nr.142 date 28.12.2021
  Sp. Kucove (0217) Messer Albagaz Kuçove 27,648 2021-12-28 2021-12-29 30610130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 oksigjen mjeksor fat.25383/2021 dt.22.12.2021 spitali kucove
  Sp. Mallakaster (0924) Messer Albagaz Mallakaster 22,118 2021-12-24 2021-12-29 32410130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER BLERJE OKSIGJENI DHJETOR 2021 UP NR 5 DT 23.02.2021 FT PER PF NR 80/2 DT9.3.2021 P-V OF NR 80/3 DT9.03.21 ,KL PERF DT9.3.2021,NJOF FIT DT9.03.21 KONTR NR 80/5 DT1HYRJE NR.91 DT 13.12.2021 MAR.DOR 13.12.21 FAT 25109/21 13.12.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 68,880 2021-12-25 2021-12-29 35410051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik gaz , kontr vazh 786/4 dt 11.11.2021 ft rn 25129 dt 13.12.2021 pvmd 16.12.2021 fh nr 84 dt 16.12.2021 upro 786 dt 7.10.2021 nj fit 26.10.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) Messer Albagaz Tirane 258,000 2021-12-24 2021-12-29 64610130482021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013048 I.SH.P. 2021 riparim linje gazi laboratori kimise up nr 28 dt 17.12.21. njof fit dt 08.12.2021 ft nr 25328/2021dt 20.12.2021 fh pv mar dorz dt 20.12.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 9,000 2021-12-25 2021-12-29 35010051112021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111-I.S.U.V., lik akull i thate , ft rn 25379 dt 22.12.2021 fh nr 86 dt 22.12.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 88,474 2021-12-23 2021-12-28 84710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 25238 dt 17.12.2021 fl hyrje nr 171 dt 29.11.2021 raporti perfundimtar kontrata nr 3746 dt 06.10.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 44,237 2021-12-24 2021-12-28 40910130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 up nr.35 date 01.11.2021,ftese ofert,njoftim fitues app,fat nr.25395 date 23.12.2021,flet hyrje nr.135 date 23.12.2021
  Sp. Sarande (3731) Messer Albagaz Sarande 9,113 2021-12-23 2021-12-28 454/110130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fat nr 22463/2021 dat 13.09.2021,fat 459 dat 25.01.2021,fat nr 456 dat 25.01.2021fl hyrja nr 3 dat 27.01.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 155,288 2021-12-21 2021-12-23 82910130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 25108 dt 13.12.2021 fl hyrje nr 176 dt 13.12.2021 kontrata nr 3746 dt 06.10.2021 raporti perfundimtar
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 42,854 2021-12-22 2021-12-23 40510130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 up nr.35 date 01.11.2021,ftese ofert,njoftim fitues app,fat nr.25373 date 22.12.2021,flet hyrje nr.131 date 22.12.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 44,237 2021-12-22 2021-12-23 40610130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 up nr.35 date 01.11.2021,ftese ofert,njoftim fitues app,fat nr.25260 date 17.12.2021,flet hyrje nr.129 date 17.12.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 23,501 2021-12-22 2021-12-23 32310130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.25372 date 22.12.2021,flet hyrje nr.132 date 22.12.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 4,555,412 2021-12-21 2021-12-23 74310130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUAD 195 DT.04.02.21,KONT.NR 1293 DT.27.09.21,FAT.23002,23547,23954,24745,24962/2021 DHE F.HYRJE NR.37,40,42,44,45 DT.30.09.21,19.31.10.21,30.11.21,07.12.2021,UB 42508