Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 397,412,460.00 1,503 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 44,237 2021-06-30 2021-07-01 20310130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.19575 date 15.06.2021,flet hyrje nr.65 date 15.06.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 66,355 2021-06-30 2021-07-01 20410130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.19750 date 21.06.2021,flet hyrje nr.67 date 21.06.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 44,237 2021-06-30 2021-07-01 20110130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.19319 date 02.06.2021,flet hyrje nr.61 date 02.06.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Sp. Gramsh (0810) Messer Albagaz Gramsh 20,736 2021-06-30 2021-07-01 20210130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Oksigjen,fat nr.19563 date 12.06.2021,flet hyrje nr.64 date 12.06.2021,kontrate nr.337 date 25.05.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-30 2021-07-01 42010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 758 DT 23.02.2021 FAT NR 19572 DT 15.06.2021 F.H NR 64 DT 15.06.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-30 2021-07-01 42110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR KONT NR 758 DT 23.02.2021 FAT NR 19749 DT 19.06.2021 F.H NR 65 DT 19.06.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 49,766 2021-06-29 2021-06-30 48510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 19019/2021 dt 24.05.2021 fh nr 58 dt 24.05.2021 kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 59,443 2021-06-29 2021-06-30 48210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 18566/2021 dt 03.05.2021 fh nr 50 dt 03.05.2021 kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) Messer Albagaz Gjirokaster 210,124 2021-06-29 2021-06-30 48310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" gaz mjekesor fat nr 18155/2021 dt 16.04.2021 fh nr 42 dt 16.04.2021 kontr 16/1 dt 11.01.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-06-29 2021-06-30 26110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,Oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.24 dt.19.03.2021,,Fature nr.18907+FH nr.70+PVMD dt.18.05.2021
  Sp. Pogradec (1529) Messer Albagaz Pogradec 44,237 2021-06-29 2021-06-30 26210130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec,Oksigjen mjekesor i gazte,Kontrate nr.24 dt.19.03.2021,,Fature nr.18905+FH nr.71+PVMD dt.18.05.2021
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 110,592 2021-06-23 2021-06-25 39910130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 19698/2021 dt 17.06.2021 fl hyrje nr 105 dt 18.06.2021 raporti perfundimtar 791 dt 01.03.2021 kontrata nr 906 dt 08.03.2021
  Spitali Korce (1515) Messer Albagaz Korçe 3,186,086 2021-06-24 2021-06-25 37810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE OKSIGJEN U.P NR.12 DT.09.12.20,M.KUADER NR.195 DT.04.02.2021,KONTRATE NR.237 DT.15.02.2021,FAT.18153,18502,19235,19670/2021 DHE F.HYRJE NR.15,20,26,28 DT.16.4.2021,01,31.5.21,16.6.21,NJ.FIT DT.29.01.2021;UB 40333
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2021-06-22 2021-06-24 39710130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat oksigjeni mjekesor ft elektronike nr 19566/2021 dt 14.06.2021 fl hyrje 104 dt 14.06.2021 raporti perfundimtar 791 dt 01.03.2021 kontrata 906 dt 08.03.2021 tender i ministrisese
  Spitali Diber (0606) Messer Albagaz Diber 120,960 2021-06-23 2021-06-24 12610130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 oksigjen, UP 71 dt 27.01.20, njoftim fituesi 457/45 dt 27.04.20, amndim kontrate 88/2 dt 25.05.21, fat 19326 dt 04.06.21, FH 33 dt 04.06.21, PV marrje dorz nr 47 dt 04.06.21
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-23 2021-06-24 38310130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 18910/2021, DT. 19.05.2021, FH NR. 57, DT. 19.05.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-23 2021-06-24 38410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 19020/2021, DT. 24.05.2021, FH NR. 58, DT. 24.05.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-23 2021-06-24 38210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 18800/2021, DT. 14.05.2021, FH NR. 56, DT. 14.05.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-23 2021-06-24 38510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 19149/2021, DT. 29.05.2021, FH NR. 59, DT. 29.05.2021
  Spitali Vlore (3737) Messer Albagaz Vlore 132,710 2021-06-23 2021-06-24 38610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE OKSIGJEN MJEKESOR, KONTR NR 758, DT. 23.02.2021, UP NR. 4675, DT. 27.11.2021, FAT NR. 19327/2021, DT05.06.2021, FH NR. 60, DT. 05.06.2021